Benedykt XVI chce być pochowany tam, gdzie Jan Paweł II. "Prawdopodobnie wola zostanie uszanowana"

Korespondentka Polsatu News ustaliła, że Benedykt XVI chce spocząć w miejscu, w którym wcześniej znajdowała się trumna z ciałem papieża Jana Pawła II. - Prawdopodobnie wola Benedykta XVI zostanie uszanowana - przekazała dziennikarka Urszula Rzepczak.

Benedykt XVI poczuł się źle kilka dni temu - jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia sekretarz papieża-seniora przekazał, że 95-latek podupadł na zdrowiu. W środę 28 grudnia papież Franciszek zaapelował do wiernych o modlitwę za papieża emeryta. Jeszcze tego samego dnia papież miał udać się do Benedykta XVI. Nieoficjalnie miał udzielić swojemu poprzednikowi ostatniego namaszczenia. 

Zobacz wideo Czy papież Franciszek przyleci do Polski? Szrot: To jest decyzja Ojca Świętego. Prezydent go zaprosił

Watykan. Benedykt XVI chce spocząć w Grotach Watykańskich, gdzie znajdował się grób Jana Pawła II

Z ustaleń korespondentki Polsatu News w Rzymie wynika, Benedykt XVI chce spocząć w Grotach Watykańskich. Dokładnie w miejscu, gdzie znajdował się grób Jana Pawła II. - Prawdopodobnie wola Benedykta XVI zostanie uszanowana - przekazała Urszula Rzepczak. 

Jan Paweł II został pochowany 8 kwietnia 2005 roku, sześć dni po śmierci. Trumna spoczęła w Grotach Watykańskich, a sam grób był przykryty skromną płytą. Po beatyfikacji papieża 2 maja 2011 roku trumna z jego ciałem została przeniesiona do nowego grobu w kaplicy świętego Sebastiana w Bazylice św. Piotra. Natomiast wcześniejsza płyta nagrobna została przeniesiona do bazyliki w krakowskich Łagiewnikach.  

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Papież Benedykt XVI ANSA podaje nowe informacje ws. stanu zdrowia Benedykta XVI. Watykan milczy

Dziennikarka zauważa też, że jak dotąd Stolica Apostolska nie opublikowała nowych informacji o stanie zdrowia papieża-seniora. Ostatnie oświadczenie pojawiło się w środę 28 grudnia po południu. Watykan nie potwierdził i nie zaprzeczył informacji włoskich i zagranicznych mediów, które pisały m.in. o niewydolności nerek u Benedykta XVI.

 

95-letni były papież przebywa w byłym rzymskokatolickim żeńskim klasztorze klauzurowym, który znajduje się na terenie Ogrodów Watykańskich. - W ciągu ostatnich dni ktoś był tam przez cały czas - przekazała Urszula Rzepczak, według której w czasie adwentu papież-senior wyglądał "bardzo dobrze, jak na swój wiek". Benedyktem XVI zajmują się bracia przeszkoleni do udzielania pierwszej pomocy. Przy papieżu-seniorze mają też czuwać lekarze oraz jego sekretarz. 

Benedykt XVI Benedykt XVI bardzo chory. Przewodniczący episkopatu Niemiec modli się za niego

Więcej o: