Andrzej Duda na plakatach w Irpieniu. "Świat odważnych ludzi". Ukraińcy dziękują za wsparcie

Ukraina dziękuje światowym przywódcom za wsparcie. Obok prezydenta USA, przewodniczącej Parlamentu Europejskiego i przewodniczącej Komisji Europejskiej znalazł się także prezydent Polski Andrzej Duda. "Świat odważnych ludzi" - mówią plakaty z podobiznami światowych przywódców.

W Irpieniu (obwód kijowski) w Ukrainie pojawiły się plakaty z podobiznami światowych przywódców. W ten sposób kraj chce podziękować sojusznikom za pomoc.

Zobacz wideo Mieszkańcy Irpienia wracają do zniszczonych i obrabowanych domów

Ukraina dziękuje światowym przywódcom za wsparcie

Na każdym z plakatów znajduje się napis: "Świat odważnych ludzi. Dziękujemy za wsparcie". Na billboardach znalazły się podobizny Andrzeja Dudy, prezydenta Stanów Zjednoczonych Joego Bidena, premiera Kanady Justina Trudeau, przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Roberty Metsoli, przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen czy Borisa Johnsona, byłego premiera Wielkiej Brytanii, który we wrześniu tego roku podał się do dymisji.

"Wzruszyłam się, widząc ten billboard postawiony w Irpieniu w Ukrainie. Mieście, które było świadkiem horroru, którego mieszkańcy inspirowali świat. Dziękuję, Irpieniu. Europarlament cię nie opuści. Nie przestaniemy walczyć o sprawiedliwość i odpowiedzialność za to, co przeżyliście pod rosyjską okupacją" - napisała w odpowiedzi Roberta Metsola. 

Więcej aktualnych informacji dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dym unoszący się z Irpienia, 12 marca.Mer Irpienia ogłasza odzyskanie kontroli nad miastem

Ile wyniosła pomoc Polski dla Ukrainy?

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej, w którym przyznał, że "Polska przoduje w udzielaniu wsparcia wojskowego UE dla Ukrainy". - Chciałbym podziękować Polsce za wielki wysiłek, jaki ponosi jej armia i naród polski - powiedział.

Bartosz Marczuk, wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, opublikował we wtorek post na Twitterze, w którym ujawnił, że w 2022 roku Polska udzieliła Ukrainie pomocy o wartości ok. 35-40 mld zł. 

Wojna w Ukrainie - Irpień. Ewakuacja mieszkańców po wyzwoleniu miasta, 1 kwietnia 2022.Irpień. Rosjanie zabili kobiety. Później przejechali po nich czołgiem

Więcej o: