Tajlandia. Turysta wypadł z pociągu "kolei śmierci", próbując zrobić zdjęcie. Spadł z 10 metrów

Dla 45-letniego turysty z Nowej Zelandii podróż do Tajlandii skończyła się tragicznie. Mężczyzna zginął podczas przejazdu pociągu przez jaskinię Krasae, prawdopodobnie próbując zrobić sobie zdjęcie.

Do zdarzenia doszło we wtorek 27 grudnia. Jak pisze "The Nation Thailand", tuż przed godziną 12 policja otrzymała informację, że zagraniczny turysta wypadł z pociągu w jaskini Krasae.

Zobacz wideo "13 uwięzionych: Jak przetrwaliśmy w tajlandzkiej jaskini" - zwiastun

Tajlandia. Turysta z Nowej Zelandii zmarł, próbując zrobić sobie selfie. Spadł z wysokości około 10 metrów 

Jak czytamy, 45-letni mężczyzna z Tajlandii miał otworzyć drzwi pociągu podczas przejazdu nad jaskinią, próbując zrobić sobie zdjęcie, jednak poślizgnął się i wypadł z pociągu, upadając z wysokości około 10 metrów. Zdarzenie zostało uchwycone na nagraniu innego z turystów.

Kiedy ratownicy dotarli na miejsce, 45-latek nadal oddychał, podczas zdarzenia złamał sobie rękę i szyję. Mimo 30-minutowej reanimacji mężczyzny nie udało się reanimować. Do wyciągnięcia jego ciała konieczne było stworzenie prowizorycznego systemu kół pasowych. 

Lokalny posterunek policji przekazał, że skontaktuje się z ambasadą Nowej Zelandii w Bangkoku, by przetransportować ciało mężczyzny do jego ojczyzny na pogrzeb. 

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Tajlandia. Zatonął okręt marynarki wojennejTajlandia. Zatonął okręt marynarki wojennej. 31 marynarzy zaginęło

Tajlandzka Kolej Birmińska. Jej budowa pochłonęła życia tysięcy ludzi

Kolej Birmińska, znana także jako "kolej śmierci", została wybudowana przez Japonię w czasie II wojny światowej. Podczas powstawania konstrukcji śmierć poniosło tysiące osób - między innymi jeńców wojennych i ludności cywilnej. Liczbę ofiar szacuje się na ok. 100 tys. cywili i 16 tys. jeńców. Linia ciągnie się na długości 415 km i łączy Bangkok (Tajlandia) z Rangunem (Birma).

owczarek niemiecki - zdjęcie ilustracyjnePowiesił psa na kablu przez okno i zrzucił na beton. "Psiak przeżył"

Więcej o: