Niemiecki duchowny o stanie zdrowia Benedykta XVI: Sytuacja jest z pewnością bardzo poważna

- Kiedy Ojciec Święty Franciszek mówi nam, że powinniśmy łączyć się w modlitwie, czynimy to dzisiaj szczególnie z młodymi chrześcijanami - powiedział w kontekście stanu zdrowia emerytowanego papieża Benedykta XVI arcybiskup Monachium i Freising Reinhard Marx. Wieloletni towarzysz Benedykta Wolfgang Beinert mówił z kolei, że sytuacja jest z pewnością bardzo poważna, ale "dla mężczyzny zbliżającego się do 100 lat nie jest to zaskakujące".

W środę rano podczas spotkania z wiernymi Franciszek zwrócił się z prośbą o szczególną modlitwę w intencji papieża-seniora, który jest obecnie ciężko chory i potrzebuje pocieszenia i wsparcia.

- Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za emerytowanego papieża Benedykta, który w milczeniu podtrzymuje Kościół. Pamiętajmy o nim. Jest ciężko chory, proszę Pana o pocieszenie i wsparcie w tym świadectwie miłości do Kościoła, aż do końca - powiedział Franciszek, przemawiając w języku włoskim.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Dyrektor Biura Matteo Bruni poinformował, że do pogorszenia stanu zdrowia Benedykta doszło w ciągu ostatnich kilku godzin, głównie z powodu zaawansowanego wieku. Dodał, że obecnie sytuacja jest pod kontrolą, a papież-emeryt znajduje się pod opieką lekarzy.

Bruni przekazał również, że po zakończeniu audiencji ogólnej papież Franciszek udał się do dawnego klasztoru Mater Ecclesiae na terenie Watykanu, gdzie mieszka Benedykt XVI.

Niemiecki arcybiskup o stanie zdrowia Benedykta XVI: Jesteśmy zjednoczeni w modlitwie

O reakcję na dzisiejsze doniesienia został poproszony arcybiskup Monachium i Freising Reinhard Marx. Niemiecki duchowny podkreślił więź modlitewną. - Kiedy Ojciec Święty Franciszek mówi nam, że powinniśmy łączyć się w modlitwie, czynimy to dzisiaj szczególnie z młodymi chrześcijanami - powiedział Marx w Bad Tölz w Górnej Bawarii.

Wieloletni towarzysz Benedykta, teolog Wolfgang Beinert, mówił z kolei, że sytuacja jest z pewnością bardzo poważna, ale "dla mężczyzny zbliżającego się do 100 lat nie jest to zaskakujące". 

Beinert dodał, że na początku roku miał jeszcze kontakt listowny z Benedyktem, który jednak nie odpowiedział na list z okazji swoich urodzin (16 kwietnia).

Zastępczyni rzecznika niemieckiego rządu Christiane Hoffmann przekazała, że kanclerz Niemiec Olaf Scholz myśli o Benedykcie XVI i życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Zobacz wideo Ociepa: Rozmowy z Niemcami ws. wymiany okrężnej zostały wstrzymane
Więcej o: