Putin podjął decyzję ws. Miedwiediewa. Prezydent Rosji zyska większą kontrolę nad byłym prezydentem

Władimir Putin podpisał dekret, na podstawie której Dmitrij Miedwiediew obejmie nową funkcję. Były prezydent Rosji będzie jednak podlegał bezpośrednio pod obecnego prezydenta tego kraju.

Informacja o nowym stanowisku Dmitrija Miedwiediewa pojawiła się na oficjalnej stronie Kremla. W treści podpisanego przez Władimira Putina dekretu można przeczytać, że zastępca przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa od teraz będzie nowym wiceszefem Komisji Wojskowo-Przemysłowej Federacji Rosyjskiej. Do składu komisji dołączył także szef Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Aleksandr Kurenkow. 

Zobacz wideo Czemu Rosjanie atakują infrastrukturę krytyczną w Ukrainie?

Rosja. Władimir Putin zmienił stanowisko Dmitrija Miedwiediewa

Szefem wspomnianej komisji jest natomiast prezydent Rosji Władimir Putin. Tym samym polityk będzie bezpośrednim przełożonym Miedwiediewa, który będzie musiał raportować Putinowi wszelkie ustalenia komisji i będzie mu bezpośrednio podlegał.

Komisja Wojskowo-Przemysłowa jest stałym organem, którego celem jest organizowanie polityki państwa w zakresie wojskowo-przemysłowym, wojskowo-technicznym zabezpieczeniu obronności i w zakresie bezpieczeństwa narodowego.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Dmitrij Miedwiediew (z prawej)Miedwiediwe: Polacy bardziej nienawidzą Rosji, niż kochają Polskę

Miedwiediew chce stworzyć własną partię. Ma gromadzić radykałów

Być może decyzja Władimira Putina ma związek z doniesieniami mediów, zgodnie z którymi Miedwiediew chce stworzyć partię konkurującą z Jedną Rosją Putina. Wokół Miedwiediewa mają zbierać się politycy, którzy są niezadowoleni z decyzji prezydenta Rosji dotyczących wojny w Ukrainie. Radykałowie uważają, że Putin jest "zbyt miękki" w tej sprawie. Nowe ugrupowanie ma przedstawiać bardzo skrajne, narodowe poglądy.

Z badania firmy Public Relations Development Company wynika, że głównym źródłem niepokoju wśród mieszkańców Rosji w 2022 roku była wojna w Ukrainie. Na kolejnych miejscach respondenci wymienili pozostałe kwestie związane z rosyjską agresją na sąsiedni kraj - eskalacja konfliktu z Zachodem, możliwość użycia broni jądrowej, sabotaż, przeniesienie działań wojennych na pozostałe regiony oraz mobilizacja wojskowa. 

Paweł AntowCiało rosyjskiego polityka i oligarchy znalezione przed hotelem w Indiach

Więcej o: