Kolejny duży pożar w Rosji. Płonie magazyn w Nowosybirsku, mieszkańcy słyszeli wybuchy

W magazynie w Nobowsybirsku wybuchł pożar. Według świadków słychać tam było wybuch. W ostatnich tygodniach Rosja mierzyła się z kilkunastoma poważnymi pożarami.
Zobacz wideo Legnica. Pożar w kamienicy. Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie wydostać się z budynku

W poniedziałek 26 grudnia magazyn w Nowosybirsku zaczął trawić ogień. Płonący budynek ma 1800 mkw. i dwie kondygnacje. Został w całości objęty przez pożar, a konstrukcja grozi zawaleniem, co stwarza niebezpieczeństwo dla sąsiadujących budynków - donosi portal pravda.ua. 

Rząd podaje, że na miejscu jest 70 osób, które gaszą ogień z pomocą 20 sztuk sprzętu. Według władz nie ma ofiar - podaje ngs.ru.

Kolejny pożar w Rosji

Według naocznych świadków dym i płomienie pojawiły się chwilę po tym, gdy usłyszano głosną eksplozję. Pravda.ua przypomina, że w ostatnich tygodniach w Rosji wzrosłą liczba pożarów.

W minionych dwóch tygodniach było ich już kilkanaście. Ogień trawił m.in. rafinerię na Syberii, skład ropy naftowej w Surażu w obwodzie briańskim, fabrykę w tym samym regionie, duże centra handlowe w Moskwie i okolicach, elektrociepłownię w Permie, czy zbiornik na lotnisku w Kursku.

Więcej o: