Ukraińcy zbombardowali kwaterę główną Rosjan w trakcie narady. Dziesiątki rannych żołnierzy

Wojska ukraińskie uderzyły w kwaterę główną okupantów w obwodzie chersońskim, gdzie odbywało się spotkanie rosyjskich oficerów - informuje Sztab Generalny Ukrainy.

Ukraińcy ostrzelali kwaterę główną Rosjan we wsi Zabaryna w obwodzie chersońskim w południowej Ukrainie. Bombardowanie przeprowadzono podczas narady rosyjskich oficerów - informuje "Ukraińska Prawda". W wyniku ostrzału, jak podaje Sztab Generalny Ukrainy, rannych zostało nawet 70 rosyjskich żołnierzy. Trwa ustalanie liczby ofiar śmiertelnych tego ataku.

TechnologiaZaawansowana technologia nie tylko w samochodzie. Pomaga również odnieść sukces w pracy

Wojna w Ukrainie. Ogłoszono dwa alarmy przeciwlotnicze w ciągu jednego dnia

W niedzielę na terenie całej Ukrainy ogłoszono dwa alarmy przeciwlotnicze. Miały one związek z poderwaniem rosyjskich samolotów z baz wojskowych, położonych na terenie Białorusi.

Pierwszy alarm zabrzmiał po godz. 9 czasu polskiego, gdy z bazy lotniczej w białoruskiej miejscowości Maczuliszczy poderwany został MiG-31K rosyjskich sił powietrznych. Samolot może przenosić rakiety Kindżał. Ich zasięg obejmuje całe terytorium Ukrainy.

Więcej informacji z Ukrainy przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Drugi alarm przeciwlotniczy ogłoszono po godz. 14 czasu polskiego i trwał przez ponad dwie godziny - informowała "Ukraińska Prawda". Alarm zabrzmiał, gdy z miejscowości Maczuliszczy wystartował samolot wczesnego ostrzegania Berijew A-50U. Następnie z baz wojskowych w Baranowiczach i Maczuliszczach na Białorusi poderwano dwa rosyjskie samoloty wojskowe, w tym MiG-31K.

LuksusLuksus nie tylko za kółkiem. Komfort i zaawansowana technologia pomagają ludziom sukcesu odnieść jeszcze większy sukces

Rosja spowalnia ofensywę w Ukrainie

Amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW) wskazał, że rosyjskie siły spowolniły ofensywę pod Bachmutem w obwodzie donieckim. Zdaniem ekspertów może to oznaczać, że Rosjanie będą dążyć do pauzy operacyjnej lub taktycznej w tym regionie. Liczba żołnierzy i sprzętu nie pozwoli bowiem siłom rosyjskim utrzymania intensywnego tempa działań w okolicach miasta.

Zobacz wideo Boże Narodzenie 2022. Życzenia ambasadora Ukrainy dla Polaków
Więcej o: