Francja. "Bikini killer" i "Wąż" z serialu Netfliksa - seryjny morderca Charles Sobhraj na wolności

Charles Sobhraj, seryjny morderca znany jako "bikini killer", wyszedł na wolność. Sąd w Nepalu zdecydował o zwolnieniu 78-latka z więzienia ze względu na zaawansowany wiek i stan zdrowia.

Seryjny morderca Charles Sobhraj, znany także jako "bikini killer", przybył w sobotę 24 grudnia do Paryża. Mężczyzna wrócił do Francji po prawie 20 latach spędzonych w więzieniu w Nepalu.

Zobacz wideo "Wąż" - prawdziwa historia handlarza narkotykami i jego dziewczyny. W latach 70. stali się głównymi podejrzanymi w sprawie morderstw turystów [ZWIASTUN]

Morderca Charles Sobhraj na wolności

Jak podaje Agencja Reutera, Sąd Najwyższy Nepalu nakazał uwolnienie Sobhraja ze względu na jego zaawansowany wiek i stan zdrowia. 78-latek wylądował w sobotę po godzinie 7 na głównym międzynarodowym lotnisku w Paryżu. - Ma się dobrze, jest wolnym człowiekiem - przekazała agencji prawniczka mężczyzny Isabelle Coutant-Peyre, dodając, że Sobhraj zamierza złożyć skargę prawną przeciwko Nepalowi. - Cała sprawa przeciwko niemu została sfabrykowana - stwierdziła. Sam Sobhraj powiedział natomiast, że "ma wiele do zrobienia, musi pozwać wielu ludzi".

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Szczecin. Przy ulicy Niemierzyńskiej 7 została powieszona tablica upamiętniająca mordercę Szczecin. Na kamienicy zawisła tablica upamiętniająca mordercę

"Bikini killer" wyszedł na wolność. Historia mordercy zainspirowała twórców serialu Netfliksa

Sobhraj został skazany na dożywocie w 2004 roku za zamordowanie amerykańskiej turystki Connie Jo Bronzich w 1975 roku. "Później został uznany za winnego zabicia kanadyjskiego przyjaciela Bronzich, Laurenta Carriere'a, i odsiedział 19 lat z 20-letniego wyroku" - podaje agencja. Dożywocie w Nepalu wynosi bowiem 20 lat. 

Jak podaje Associated Press, przypuszcza się, że Sobhraj zabił co najmniej 20 turystów między 1972 a 1982 rokiem. W drodze z paryskiego lotniska 76-latkowi towarzyszył francuski filmowiec Jean-Charles Deniau, który pracuje nad książką i filmem o mordercy. - Ma się dobrze. Ma leki. Będzie [częściowo - red.] pomieszkiwał w Paryżu, a trochę wszędzie - powiedział, jak cytuje agencja. 

Francuski rząd nie skomentował pytań mediów dotyczących ewentualnego postawienia Sobhraja przed francuskim sądem. 

W 2021 roku Netflix zrealizował serial pt. "Wąż" oparty na historii domniemanych morderstw mężczyzny. Jak cytuje AP, prawniczka Sobhraja stwierdziła, że produkcja jest "w 70 proc. nieprawdziwa". 

Ofiary Teda Bundy'ego Ted Bundy i w więzieniu miał wielbicielki. Przyznał się do 30 morderstw

Więcej o: