Putin wygłosi orędzie. Pieskow już zdradza szczegóły

Ważne i długie - takie ma być orędzie Władimira Putin, które wygłosi na posiedzeniu zarządu Ministerstwa Obrony. Takich określeń użył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Spotkanie zarządu rosyjskiego Ministerstwa Obrony odbędzie się w siedzibie resortu w centrum Moskwy. Oprócz Władimira Putina głos zabierze również szef MON Rosji Siergiej Szojgu.

Prezydent wygłosi ważne przemówienie, i to dość długie. Minister obrony przedstawi raport na posiedzeniu zarządu, a następnie prezydent wygłosi oświadczenie końcowe

- zapowiedział Pieskow, którego cytuje agencja TASS.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy działania ministerstwa obrony realnie wpływają na wzmocnienie polskiej armii?

Władimir Putina wzywa do "karania dywersantów"

W środę Władimir Putin wezwał służby bezpieczeństwa do szukania zdrajców, szpiegów i dywersantów. W tym samym czasie Duma Państwowa przyjęła w drugim czytaniu projekt ustawy o "karaniu dywersantów". Rosyjscy obrońcy praw człowieka podkreślają, że kremlowski reżim coraz bardziej upodabnia się do stalinowskiego.

Ustawa o "dywersantach" przewiduje karę dożywotniego pozbawienia wolności za taką działalność. Odpowiednio 20 i 10 lat spędzą w łagrze osoby skazane za pomaganie dywersantom i związki z organizacjami dywersyjnymi.

Rosyjscy obrońcy praw człowieka wskazują, że przepisy mają charakter represyjny, a zalecenia dla służb bezpieczeństwa zapoczątkowują ogólnokrajowe "polowanie na wrogów Putina". Opozycyjny adwokat Walerij Wietoszkin zauważył w rozmowie z portalem Meduza, że przepisy o wojennej cenzurze spowodowały spadek aktywności opozycyjnej, ale przepisy o szpiegach i dywersantach sprawią, że zaczną powstawać ruchy partyzanckie.

Według politologa Abbasa Gałliamowa Putinowi pozostało już tylko dociskanie rosyjskiego społeczeństwa.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: