Kolejny pożar w Rosji. Tym razem płonie gazociąg. Słup ognia widać z daleka [WIDEO]

W należącej do Federacji Rosyjskiej Republice Czuwaszji doszło do wybuchu gazociągu - podaje serwis Liveumap. Trwa ustalanie przyczyn eksplozji i gaszenie pożaru.

Regionalne media w Czuwaszji pokazują nagranie, na którym widoczny jest słup ognia. Serwis Liveuamap podaje, że wybuch i pożar nastąpiły niedaleko wsi Kalinino w rejonie wurnarskim. Infrastruktura w Czuwaszji to część gazociągu Urengoj-Pomary-Użhorod, który doprowadza gaz z Rosji do Europy.

Trwa ustalanie przyczyn i gaszenie pożaru. Płomienie widoczne są z dużej odległości. Jak na razie brak doniesień o ofiarach i stratach materialnych.

Zobacz wideo "Ruski agent!", "To, co robicie, jest skandalem". Tak wyglądało głosowanie nad uchwałą uznającą Rosję za państwo wspierające terroryzm Sejmie

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Czuwaszja jest republiką, która wchodzi w skład europejskiej części Federacji Rosyjskiej. Jest położona w moskiewskiej strefie czasowej. Jej granicę od północy wyznacza rzeka Wołga.

W ostatnich tygodniach w Rosji co kilka dni dochodzi do pożarów. W sobotę ogień trawił magazyny w wielkiej fabryce wyrobów cukierniczych we Władywostoku. Wcześniej dwukrotnie paliła się rafineria ropy na Syberii.

Rosja. Wielki pożar w rafinerii ropy na Syberii. Wybuch był tak silny, że zarejestrowały go sejsmografy 

Do pożaru na terenie rafinerii ropy naftowej w Angarsku (obwód irkucki) doszło w czwartek ok. godz. 6 tamtejszego czasu (ok. godz. 23 w środę czasu środkowoeuropejskiego). Ogień objął powierzchnię 2,5 tys. metrów kwadratowych. 

W wyniku pożaru zginęły dwie osoby, a pięć zostało rannych. Jedną osobę w stanie ciężkim przewieziono do szpitala. Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych podało, że ogień został ugaszony ok. godz. 8. W akcji brało udział przynajmniej 25 jednostek straży pożarnej i około 100 osób.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście poniżej:

Więcej o: