Władimir Putin zeskakuje ze stopni samolotu. "Drony już lecą z pomocą!"

Władimir Putin w poniedziałek odwiedził Białoruś. Na lotnisku w Mińsku rzekomo musiał się ratować zeskoczeniem z kilku stopni samolotu - co według części użytkowników mediów społecznościowych miało uchronić go przed upadkiem ze stopni. "Gdzie jest skórka od banana?!" - pytają kpiąco komentujący.

W poniedziałek 19 grudnia Władimir Putin przyleciał do Mińska, by odbyć spotkanie z prezydentem Białorusi Alaksandrem Łukaszenką. Wcześniej rosyjski dyktator mógł liczyć na powitanie na lotnisku. 

Wizyta Władimira Putina w Białorusi, 19.12.2022 ISW: Łukaszenka "udaremnił wysiłki" Putina. Bez ustępstw integracyjnych

Białoruś. Władimir Putin zeskakuje ze stopni samolotu. "Drony już lecą z pomocą!"

W mediach społecznościowych ukazało się nagranie, na którym widać, jak Władimir Putin wysiada z samolotu. Prezydent Rosji zrobił to jednak w dość nietypowy sposób. Przypadkowo lub nie polityk ominął jeden stopień schodów i zeskoczył na płytę lotniska. Nie wiadomo, czy w ten sposób polityk próbował uchronić się przed upadkiem, czy specjalnie postanowił "przyspieszyć" schodzenie na płytę lotniska.

W komentarzach pod nagraniem użytkownicy mediów społecznościowych żartują z "umiejętności akrobatycznych" Putina. "Gdzie jest skórka od banana?!", "Drony już lecą z pomocą!" - to jedne z najciekawszych odniesień do wideo. 

Niektórzy uważają, że Władimir Putin, podchodząc do Alaksandra Łukaszenki, nieco kuleje. To wywołało kolejne spekulacje na temat stanu zdrowia polityka. W ostatnim wpisie na kanale "Generał SVR" można było przeczytać, że Putin ma mieć coraz mocniej postępujące objawy choroby Parkinsona. Prezydent Rosji, według danych wywiadowczych Ukrainy, USA czy Wielkiej Brytanii, ma też cierpieć na nowotwór. 

Z ustaleń byłego dziekana Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych wynika, że głównym schorzeniem, które przysparza najwięcej zmartwień lekarzom Putina, jest zdiagnozowany u polityka rak trzustki. Poza tym coraz częstszą bolączką mają być problemy neurologiczne. "Mogę potwierdzić, że zdiagnozowano u niego wczesną fazę choroby Parkinsona, ale choroba już postępuje. Ten fakt będzie negowany na wszelkie możliwe sposoby i ukrywany" - pisał Sołowiej w komunikacie cytowanym m.in. przez "The Sun". 

Władimir Putin. Mińsk, 19 grudnia 2022 r. Władimir Putin o Emmanuelu Macronie: Wciąż utrzymujemy relacje biznesowe

Więcej o: