Rosja. Na polu kondensatu ropy i gazu na Syberii wybuchł pożar. Są poszkodowani

Na polu kondensatu ropy i gazu Markowskoje w obwodzie irkuckim wybuchł pożar - przekazała agencja informacyjna TASS. Zapalić się miała instalacja do uzdatniania gazu ziemnego.
Zobacz wideo Szrot: Absurdem samym w sobie jest członkostwo Rosji w OBWE

O zdarzeniu poinformowało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji. W komunikacie przekazano, że pożar wybuchł na polu kondensatu ropy i gazu Markowskoje, 2,5 km od wsi Wierchniemarkowo. Resort zaznaczył, że zapaliła instalacja do uzdatniania gazu ziemnego, jednak ogień nie stanowił zagrożenia dla innych obiektów.

Jak podaje agencja TASS, w akcji gaśniczej brali udział strażacy, ale wykorzystano również automatyczne systemy gaśnicze. Gubernator obwodu irkuckiego Igor Kobzjew poinformował, że ranna została jedna osoba. Jednak według sołtysa wsi Wierchniemarkowo Konstantina Własowa poszkodowanych miało być pięć osób. Z kolei TASS, powołując się na dane ze szpitala, przekazała, że "są ofiary, są tam pacjenci w poważnym stanie, wszyscy medycy zostali zebrani ze wsi i tam pracują".

Według Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w pożarze nikt nie zginął, a sam ogień udało się już opanować.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Technologie zmieniają nasze życie szybciej, niż zauważamyTechnologie zmieniają nasze życie szybciej, niż to zauważamy [MOTO 2030]

Seria pożarów w Rosji

W sobotę w Rosji również doszło do pożaru. Zapalić się miał magazyn fabryki wyrobów cukierniczych we Władywostoku w południowej części półwyspu Murawiowa-Amurskiego. Ogień objął powierzchnię 2000 metrów kwadratowych.

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych przekazało, że kiedy strażacy przybyli na miejsce, płomienie objęły już ściany i dach budynku. "Dach się zawalił, a ogień rozprzestrzenił się na pobliski magazyn" - podkreślił resort w komunikacie.

Z kolei w niedzielę doszło do serii wybuchów w rosyjskim Biełgorodzie, mieście oddalonym o 40 km od granicy z Ukrainą. Zginęła co najmniej jedna osoba, a osiem zostało rannych - podał gubernator okręgu.

Przygotowanie jednośladu do zimyJak przezimować motocykl? Na co trzeba zwrócić uwagę? Kluczowe zasady są proste

Więcej o: