Rosja. Pożar w wielkiej fabryce wyrobów cukierniczych we Władywostoku. "Dach się zawalił"

W Rosji doszło do kolejnego pożaru. Tamtejsze media podają, że ogień wybuchł w magazynie wielkiej fabryki wyrobów cukierniczych we Władywostoku. Według wstępnych informacji nikt nie został ranny.
Zobacz wideo "Ruski agent!", "To, co robicie, jest skandalem". Tak wyglądało głosowanie nad uchwałą uznającą Rosję za państwo wspierające terroryzm Sejmie

Pożar wybuchł w sobotę wieczorem czasu lokalnego. Zapalić się miał magazyn fabryki wyrobów cukierniczych we Władywostoku w południowej części półwyspu Murawiowa-Amurskiego. Ogień objął powierzchnię 2000 metrów kwadratowych.

Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych przekazało, że kiedy strażacy przybyli na miejsce, płomienie objęły już ściany i dach budynku. "Dach się zawalił, a ogień rozprzestrzenił się na pobliski magazyn" - podkreślił resort w komunikacie.

W sieci pojawiły się nagrania, na których widać płomienie i kłęby czarnego dymu:

 

Pożar został już ugaszony. W akcji gaśniczej brało udział 13 jednostek pożarniczych i 50 strażaków. Rosyjskie media podają, że nikt nie ucierpiał w pożarze.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Przygotowanie jednośladu do zimy Jak przezimować motocykl? Na co trzeba zwrócić uwagę? Kluczowe zasady są proste

Seria tajemniczych pożarów w Rosji

To kolejny pożar w Rosji w ostatnim czasie. W czwartek w mieście Angarsk na Syberii ogień wybuchł w rafinerii ropy naftowej. Zginęły tam dwie osoby, a pięć zostało rannych.

Rosyjskie media podają, że w efekcie pożaru doszło do wybuchu, który był tak silny, że zarejestrowały go sejsmografy. Mieszkańcy pobliskich miejscowości mówili, że było słychać bardzo głośną eksplozję. "Wibracje były tak silne, że niektórzy pomylili je z trzęsieniem ziemi" - informowały lokalne media. 

To już drugi pożar w tym zakładzie w ostatnich kilkunastu dniach.

Technologie zmieniają nasze życie szybciej, niż zauważamy Technologie zmieniają nasze życie szybciej, niż to zauważamy [MOTO 2030]

Więcej o: