Wybuchy w Rosji i na Krymie. Rosyjskie media mówią o "sabotażu". Korki na wyjeździe z Krymu [WIDEO]

W nocy z piątku na sobotę w graniczącym z Ukrainą obwodzie biełgorodzkim w Rosji doszło do kilku eksplozji. Informuje o tym ukraińska agencja Ukrinform, powołując się na rosyjskie media społecznościowe.

Dokładne szczegóły zdarzeń nie są znane. Do wybuchów miało dojść m.in. w położonym na północ od Biełgorodu Kursku.

Seria eksplozji w Rosji i na Krymie. Rosyjska propaganda mówi o "sabotażu"

Ukrinform podaje, że wybuchy były słyszane również w Symferopolu i Bachczysaraju na okupowanym przez Rosjan Krymie. Według rosyjskich mediów był to skutek działań dywersyjnych, w których miały zostać uszkodzone wojskowe cysterny z paliwem i sprzęt.

Kanał NEXTA informuje o korku, jaki utworzył się na drodze wyjazdowej z Krymu w okolicach Symferopola:

Ukraina. Nowy raport Sztabu Generalnego

Zagrożenie rosyjskimi atakami powietrznymi i rakietowymi na obiekty infrastruktury krytycznej utrzymuje się w całej Ukrainie - pisze ukraiński sztab generalny armii w codziennym raporcie.

Jak czytamy, w piątek 16 grudnia Rosjanie wystrzelili na ukraińskie miasta łącznie 98 rakiet. Ponadto w obwodach zaporoskim i chersońskim Rosjanie wciąż niszczą cywilną infrastrukturę. W piątek w tym celu ostrzelali 35 miejscowości po obu brzegach Dniepru, m.in. Chersoń, Nikopoł i Antoniwkę.

Zobacz wideo Gen. Polko: Nie sądzę, żeby Ukraina miała coś przeciwko temu, żeby systemy NATO zestrzeliwały rakiety już na ich terytorium

Rosjanie zabierają natomiast wojska z Nowej Kachowki i przenoszą je do pobliskich Niżnych Sirochoz w obwodzie chersońskim. W raporcie podano, że wśród lokalnych mieszkańców rozpowszechniana jest informacja, iż do końca roku okupanci całkowicie opuszczą Nową Kachowkę. Mieszkańcom lojalnym wobec władz okupacyjnych oferuje się przeprowadzkę na Krym.

Więcej informacji o wojnie w Ukrainie na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Z kolei w okupowanym obwodzie ługańskim Rosjanie zmuszają lokalnych przedsiębiorców, by ponownie zarejestrowali działalność gospodarczą - tym razem na podstawie rosyjskiego prawa.

Więcej o: