Portugalia. Zatrzymano matkę zamordowanej 3-latki. Media: Dziecko miało być kurierem narkotykowym

Śledczy w Portugalii aresztowali matkę trzylatki, która zmarła w czerwcu. Z ustaleń mediów wynika, że dziewczynka była wykorzystywana jako kurier narkotykowy. Wraz z kobietą zatrzymano również syna porywaczy, który miał być dealerem.

Trzyletnia Jessika została porwana w czerwcu 2022 roku w mieście Setubal przez małżeństwo, które znała matka dziewczynki. W porwaniu uczestniczyła kobieta, która podawała się za nianię dziecka.

Portugalia: aresztowana matka zamordowanej trzylatki

Porywacze w zamian za jej uwolnienie żądali od kobiety spłaty długu. Kilka dni później dziewczynka została zamordowana. Sekcja zwłok dziecka wykazała, że dziecko była katowane, na jego ciele wykryto ślady drastycznego pobicia. 

Portugalresident.com donosi, że w czwartek w sprawie aresztowana została matka Jessiki i 28-letni mężczyzna - syn porywaczy dziewczynki. Małżeństwo, które zaaranżowało porwanie, jest w więzieniu od czerwca. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kraków. Adwokatka zaraz po porodzie zleciła porwanie kobiety, która miała być kochanką jej męża

Media: Dziewczynka była wykorzystywana jako kurier narkotykowy

Telewizja SIC ustaliła, że Jessica była wykorzystywana jako kurier narkotykowy. Miała przenosić w swoim ciele narkotyki, umieszczane przez rodzinę rzekomej niani. Jej matka wiedziała o wszystkim i jest współwinna - informuje stacja. Substancjami odurzającymi miał handlować zatrzymany 28-latek.

"Brakuje nam słów, aby wyrazić nasz szok i oburzenie takim wykorzystaniem dziewczynki" - napisała portugalska parlamentarzystka Inês de Sousa Real.  

Technologie zmieniają nasze życie szybciej, niż zauważamyTechnologie zmieniają nasze życie szybciej, niż to zauważamy [MOTO 2030]

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Portugalia. Zatrzymano matkę zamordowanej 3-latki. Media: Dziecko miało być kurierem narkotykowym
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl