Londyn. Wypadek na świątecznym jarmarku. W odwróconym bungee pękła jedna z lin [WIDEO]

W Londynie podczas Winter Wonderland w Hyde Parku zawiodła jedna z konstrukcji. W trakcie lotu z wyrzutni pękła jedna z lin. W kapsule była para nastolatków.

Do zdarzenia doszło w środę (14 grudnia) na terenie Hyde Parku w Londynie. Para nastolatków podczas bożonarodzeniowej imprezy Winter Wonderland postanowiła wypróbować jedną z atrakcji - slingshot tzw.  wyrzutnię czy też odwrócone bungee.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jakich życzeń nie składać w święta?

Londyn. "Wiedziałem, ku***, że tak będzie!"

Chętni wsiedli do kapsuły, która została wystrzelona w górę. Po chwili powinni oni swobodnie opaść. Byłoby tak, gdyby wszystko poszło zgodnie z planem. Jednak pękła jedna z lin, a konstrukcja z nastolatkami w środku z impetem uderzyła o słup i zawisła w powietrzu. 

Do zdarzenia doszło, mimo że przed lotem obsługa sprawdziła, czy wszystko z maszyną jest w porządku. - Wiedziałem! Wiedziałem, ku***, że tak będzie!" - słychać w tle nagrania krzyk jednego z mężczyzn,  najprawdopodobniej znajomego lub krewnego poszkodowanych osób.

Przygotowanie jednośladu do zimyJak przezimować motocykl? Na co trzeba zwrócić uwagę? Kluczowe zasady są proste

"Wszystkie nasze przejażdżki przechodzą rygorystyczne i regularne kontrole bezpieczeństwa"

- Strażacy zostali wezwani do Winter Wonderland. (...) Nie musieli podejmować żadnych działań" - przekazał przedstawiciel londyńskiej straży w rozmowie z "The Sun".

Rzecznik Winter Wonderland Hyde Park w rozmowie z LADbible przekazał, że nastolatkowie zostali bezpiecznie wyprowadzeni z kapsuły i zbadani przez lekarzy. Nie odnieśli oni poważnych obrażeń. Jak dodał, uszkodzona atrakcja została tymczasowo wyłączona z użytku, a pozostałe działają bez żadnych zarzutów. 

- Wszystkie nasze przejażdżki przechodzą rygorystyczne i regularne kontrole bezpieczeństwa - zapewnił.

Jazda motocyklem jesienią nie musi być strasznaNiezawodne sposoby na przedłużenie motocyklowego sezonu. Nawet teraz jest co robić

Więcej o: