Rosja. Okrutny "żart" rosyjskiego polityka na imprezie charytatywnej. Reszta nie kryła zażenowania

Oleg Niłow członek partii Sprawiedliwa Rosja oraz deputowany Dumy Państwowej w okrutny sposób zażartował podczas imprezy charytatywnej dla dzieci. - Chłopiec Wowa z Kijowa marzy o rakietach. Wowa, dostaniesz rakiety, poczekaj - powiedział polityk.

Podczas imprezy charytatywnej dla dzieci "Drzewko życzeń" Oleg Niłow członek partii Sprawiedliwa Rosja wybrał z choinki jedną z pocztówek, po czym niespodziewanie odczytał "życzenie" chłopca z Kijowa i odpowiedział na nie. Oburzenia nie kryli pozostali członkowie wydarzenia.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Borys: Putin chce doprowadzić do wielkiego mrozu na Ukrainie i dewastacji ich gospodarki

Rosja. Oburzenie w Rosji. Deputowany Oleg Niłow drwił z ukraińskiego chłopca

Drzewo Życzeń to tradycyjne sylwestrowe wydarzenie organizowane przez Dumę Państwową. Dzieci z niepełnosprawnościami, z mniej zamożnych rodzin oraz takie, które nie mają rodziców, przesyłają swoje życzenia noworoczne, zapisane na pocztówkach. Następnie deputowani Dumy odczytują je podczas wspólnego spotkania i spełniają. W tym roku życzenia napisały również dzieci zmobilizowanych Rosjan oraz te, które mieszkają na okupowanych przez rosyjskie wojska terenach Ukrainy - z obwodów chersońskiego, zaporoskiego, donieckiego i ługańskiego - informuje Meduza.

Deputowany Oleg Niłow również zaangażował się w akcję. Biorąc jedną z pocztówek umieszczoną na choince, przeczytał: "Chłopiec Wowa z Kijowa marzy o rakietach". Po czym skomentował: "Wowa, dostaniesz rakiety, poczekaj". Stojący nieopodal niego przewodniczący Komisji Dumy Państwowej ds. Polityki Młodzieżowej Artem Metelew nie krył zmieszania i zakrył twarz dłonią. Niłow szybko dodał: "to żart", jednak obecni na imprezie politycy nie kryli oburzenia. Nagranie z wydarzenia szybko pojawiło się w internecie. Po incydencie Oleg Niłow miał przekazać, że jego żart dotyczył prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który jest "złym chłopcem, który prosi o rakiety". Deputowany poinformował również, że na kartce było tak naprawdę życzenie od dziewczynki z  Donieckiej Republiki Ludowej, która prosiła o smartwatcha - przekazuje rosyjski portal Vedomosti.

Wpadka w rosyjskiej telewizjiWpadka w rosyjskiej telewizji. Miał mówić o horrorze, wyszło inaczej

Podczas wojny w Ukrainie zginęło kilkaset dzieci

Jarosław Niłow  wiceprzewodniczący komisji ds. etyki Dumy Państwowej odniósł się do zachowania Niłowa. Dzieci nie są za nic winne - ani w Kijowie, ani w Charkowie, ani w Moskwie - przekazał. Nie powiedział, czy zachowanie polityka będzie oceniane przez komisję etyczną. - Kiedy komisja się spotka, będzie porządek obrad, wtedy to rozważymy. A teraz nie ma o czym mówić - dodał.

Według doniesień ONZ od początku wojny w wyniku wojny w Ukrainie zginęło już 6702 ukraińskich cywilów, a w tym 424 dzieci. Dane te ciągle się zmieniają, więc mogą być niekompletne - podkreśla ONZ, cytowane przez Radio Swoboda.

Wiktar Chrenin, Siergiej SzojguRosja przerzuca do Białorusi broń. "26 wagonów sprzętu w kilka dni"

Więcej o: