Wojskowy z USA: Rosja wyczerpuje zapasy. Sięga po 40-letnie pociski. "Odpalasz i trzymasz kciuki"

- Rosjanie sięgnęli po swoje zapasy starzejącej się amunicji. Są skłonni użyć pocisków, z których część została wyprodukowana ponad 40 lat temu - powiedział Agencji Reutera proszący o anonimowość wysoki rangą urzędnik wojskowy z USA.

Jak zauważa Agencja Reutera, Stany Zjednoczone zarzucają Rosji, iż zwraca się ona do Iranu i Korei Północnej po więcej broni, bo dotychczasowe rosyjskie zapasy amunicji są na wyczerpaniu. Mają one skończyć się do początku nowego roku. 

Wołodymyr Zełenski robi selfie z ukraińskim żołnierzemRosja. 26-latek miał sen o Zełenskim. Sąd ukarał go za to wysoką grzywną

Wojskowy z USA: Rosja zaraz wyczerpie całą sprawną amunicję

- Rosja wyczerpie swoje w pełni zdatne do użytku zapasy amunicji do początku 2023 roku, jeśli nie ucieknie się do zagranicznych dostawców i użycia starej amunicji - prognozuje rozmówca Reutersa. - Korzystanie z tak starych zasobów niesie za sobą ryzyko. Innymi słowy, załadowujesz takie pociski i trzymasz kciuki z nadzieją, że wystrzelą i wybuchną po wylądowaniu - podkreśla.

Więcej informacji o wojnie w Ukrainie na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Gen. Koziej: Powinniśmy przeprowadzić debatę, czy jesteśmy gotowi przyjąć broń nuklearną

Ambasadorka ONZ: Rosja pozyskuje broń z Iranu i Korei Północnej

Amerykańscy i ukraińscy urzędnicy twierdzą, że Iran przekazał Rosji drony do wykorzystania w inwazji na Ukrainę. Moskwa próbuje również pozyskać setki rakiet balistycznych z Iranu i w zamian oferuje Teheranowi bezprecedensowy poziom wsparcia wojskowego i technicznego - powiedziała w piątek Barbara Woodward, ambasadorka Wielkiej Brytanii przy ONZ.

Dodała, że Wielka Brytania jest "prawie pewna, iż Rosja stara się pozyskać broń od Korei Północnej i innych państw objętych sankcjami, ponieważ rosyjskie zapasy wyraźnie się kurczą".

Ukraińscy żołnierze strzelają z francuskiego moździerza MO-120-RT-61 kalibru 120 mm na rosyjskie pozycje na linii frontu w pobliżu Bachmutu, obwód doniecki, Ukraina, wtorek, 6 grudnia 2022 r.Neonazistowska grupa paramilitarna "Rusicz" szpieguje kraje bałtyckie

Władze Iranu przyznały w listopadzie, że dostarczyły Moskwie drony, ale twierdziły, że broń ta została wysłana jeszcze wybuchem wojny w Ukrainie. Rosja zaprzeczyła, by jej siły używały irańskich dronów do ataków w Ukrainie, jak i doniesieniom, że Korea Północna dostarcza jej broń.

Więcej o: