Rosja. Iwan śnił o Zełenskim. Sąd ukarał go za podświadomą "dyskredytację"

26-letni Rosjanin opisał w mediach społecznościowych sen, w którym pojawił się prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zapewne nie spodziewał się, że za "figle" swojej podświadomości trafi przed sąd. Mężczyzna został skazany na podstawie artykułu o "dyskredytowaniu" armii.

- Dzisiaj śniło mi się, że zostałem zmobilizowany, przewieziony do jakiegoś obozu szkoleniowego i wpadły tam siły zbrojne Zełenskiego - relacjonował w mediach społecznościowych pochodzący z Rosji Iwan. 26-latek, jak podaje portal Ukrainska Pravda, przekazał obserwatorom, że prezydent Ukrainy zwrócił się bezpośrednio do niego.

Zobacz wideo Prezydent Zełenski odwiedził wyzwolony Chersoń

Rosja. Iwan śnił o Zełenskim. "Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom!"

Iwan stwierdził, że Zełenski krzyknął w jego śnie: "Chwała Ukrainie!", a on sam odpowiedział mu: "Chwała bohaterom!". - Zełenski radośnie poklepał mnie po ramieniu - mówił dalej mężczyzna.

- Staliśmy sobie, patrząc na to wszystko i powiedziałem wtedy do niego: "Czy mogę zrobić sobie z tobą selfie na Instagram?". Zełenski odpowiedział: "To jest możliwe" - relacjonował w mediach społecznościowych Iwan. 26-latek, rozmawiając z mediami przyznał, że od jakiegoś czasu śledzi Wołodymyra Zełenskiego na Instagramie.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Dmitrij Miedwiediew podczas wywiadu - zdjęcie z 2019 rokuMiedwiediew chce stworzyć nową partię. "Radykalny odpowiednik" Putina

Dodał również, że każdego dnia wieczorem ogląda podsumowanie walk i przemówienie Zełenskiego do Ukraińców i społeczności międzynarodowej. - Dzięki niemu zacząłem nawet dobrze rozumieć język ukraiński - odparł szczerze mężczyzna. 

Jak podaje Ukraińska Pravda, 26-latek został skazany i ukarany za opis swojego snu, który miał miejsce po ogłoszeniu przez Władimira Putina informacji o częściowej mobilizacji do wojska. Sąd w miejscowości Czyta zdecydował, że mężczyzna naruszył artykuł dotyczący "dyskredytowania" rosyjskiej armii. Mężczyzna będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 30 tys. rubli. Iwan przyznał, że nie miał pojęcia, że jego relacje na Instagramie mogą być obserwowane przez służby, a opis snu pociągnie go do odpowiedzialności karnej. 

Władimir PutinRosja i modlitewniki dla żołnierzy. Putina nazwano "archaniołem"

Więcej o: