Ukraina. MSW: Ludzie odcięci od prądu marzną, ogrzewają się, czym się da i giną w pożarach

Zima, brak prądu i ogrzewania, wciąż tocząca się wojna. Codzienność mieszkańców Ukrainy jest bardzo trudna. Ukraińcy radzą sobie jak mogą, m.in. ogrzewając swoje mieszkania gazem w butlach. Niestety wybucha coraz więcej pożarów, które kończą się tragicznie. MSW: "Tylko ostatniej doby w Ukrainie doszło do 142 pożarów, z czego 91 w budynkach mieszkalnych".

Sytuacja na Ukrainie staje się coraz trudniejsza. Bombardowanie infrastruktury krytycznej przez Rosjan sprawia, że coraz więcej ludzi jest odciętych od prądu. Mieszkańcy Ukrainy próbują się ogrzać na własną rękę i giną w pożarach.

Ukraina. MSW: Mieszkańcy Ukrainy giną w pożarach

Jak podało w poniedziałek ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, mieszkańcy Ukrainy, odcięci od prądu przez rosyjskie bombardowania infrastruktury krytycznej, są w bardzo trudnej sytuacji. Ogrzewają siebie i swoje domy czy mieszkania na własną rękę, tak jak potrafią. I niestety coraz częściej giną w pożarach "spowodowanych niewłaściwym użytkowaniem palników gazowych", gdyż to właśnie na nich ludzie najczęściej gotują jedzenie czy podgrzewają wodę podczas przerw w dostawie prądu.

Tylko ostatniej doby w Ukrainie doszło do 142 pożarów, z czego 91 w budynkach mieszkalnych. Zginęło dziesięcioro ludzi, ucierpiało sześcioro

- czytamy w komunikacie MSW na Telegramie. 

MSW apeluje do społeczeństwa o wzmożoną ostrożność przy korzystaniu z palników i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Logika działań dyktatorów, którzy postawili wszystko na jedną kartę jest inna, niż krajów demokratycznych"

Ukraina. Pięć osób rannych w wyniku wybuchu butli z gazem w Kijowie

W sobotę doszło do tragicznego zdarzenia w Kijowie. Jak poinformowało MSW, w wyniku wybuchu butli z gazem rannych zostało pięć osób: w tym dwóch pracowników kiosku do przygotowywania posiłków, jeden gość i jedna osoba, która próbowała ugasić pożar oraz sprzedawca sąsiedniego kiosku.

Główny Oddział Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy w Kijowie otrzymał zgłoszenie o wybuchu w stołecznej dzielnicy Holosiów. Na miejsce wezwania wysłano ratowników 

- czytamy w komunikacie MSW.

Wszystkie ofiary zdarzenia zostały przekazane pod opiekę lekarzy. Cztery osoby z oparzeniami trafiły do szpitala. W wyniku pożaru oba stragany uległy całkowitemu spaleniu.