Bruksela. Kolejne przeszukania w Parlamencie Europejskim w związku z aferą korupcyjną

Nowe przeszukania w Parlamencie Europejskim w Brukseli w związku z aferą korupcyjną. Belgijskie media poinformowały, że po południu policja federalna wraz z prowadzącym sprawę sędzią weszła do budynku Europarlamentu rozpoczynając kolejną serię nalotów.

Pierwsze przeszukania przeprowadzono w piątek w ramach zakrojonej na szeroką skalę akcji policji. W sumie od piątku przeszukano 19 mieszkań i domów oraz biura w Europarlamencie. Najnowsze informacje są takie, że w jednym z pokojów hotelowych policja skonfiskowała pełną gotówki torbę zawierającą kilkaset tysięcy euro. W jednym z mieszkań znaleziono około 6000 tysięcy euro. Według belgijskich mediów w domu wiceszefowej Europarlamentu znaleziono kolejne 150 tysięcy euro.

Zobacz wideo Polska wśród liderów wydatków na zbrojenia. Co z finansowaniem?

Bruksela. Kolejne przeszukania w PE w związku z aferą korupcyjną

Jak podaje AFP, celem poniedziałkowego przeszukania w Parlamencie Europejskim było głównie przechwycenie danych z komputerów.  Prokuratura w cytowanym oświadczeniu poinformowała o zamrożeniu "środków informatycznych" dziesięciu pracowników PE. 

Bezpośrednie starcie na wojnie w Ukrainie. 'Zniszczył go jednym strzałem' Bezpośrednie starcie czołgów na wojnie w Ukrainie. "Zniszczył go jednym strzałem"

W piątek zatrzymana i przesłuchana została wiceszefowa Europarlamentu Eva Kaili w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji i kupowania wpływów przez Katar, gospodarza piłkarskich Mistrzostw Świata. Wśród aresztowanych jest również między innymi europoseł z Włoch i asystenci dwóch belgijskich deputowanych. "Na tym etapie nie możemy komentować toczących się dochodzeń, ale potwierdzamy, że współpracujemy i będziemy współpracować ze wszystkimi organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości" - poinformowała przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola.

Sprawa podejrzeń dotyczących korupcji ma być tematem wtorkowej debaty w PE - poinformowano w komunikacie na stronie parlamentu

Gen. Mirosław Hermaszewski Mirosław Hermaszewski nie żyje. Polski kosmonauta zmarł w wieku 81 lat

Więcej o: