Włochy. Strzelanina na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej. Są ranni i zabici

Trzy kobiety zginęły podczas strzelaniny w Rzymie - informują włoskie media. Z doniesień wynika, że podczas spotkania sąsiedzkiego w barze w dzielnicy Fidene mężczyzna otworzył ogień do zgromadzonych.

Czwarta trafiona osoba jest ciężko ranna. 57-letni napastnik został ujęty przez policję.

Zobacz wideo Zamach terrorystyczny, który na zawsze zmienił oblicze świata

Włochy. Strzelanina podczas spotkania wspólnoty mieszkańców w Rzymie

Jak podaje włoska gazeta "Il Reformista" mężczyzna wyciągnął broń i otworzył ogień podczas zgromadzenia mieszkańców jednego z bloków mieszkalnych w Rzymie. Spotkanie odbywało się w barze przy Via Monte Gilberto w dzielnicy Fidene. - Wszedł do pokoju, zamknął drzwi i krzyknął: "Zabiję was wszystkich", a potem zaczął strzelać - powiedział agencji Ansa jeden ze świadków, jak cytuje Agencja Reutera.

Jak czytamy, inny ze świadków miał przekazać Rai News, że podejrzanym o atak jest mężczyzna, który był w sporze ze stowarzyszeniem mieszkańców. 

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pojazdy policyjne zaparkowane wokół odgrodzonego obszaru Altmarktgalerie podczas przetrzymywania zakładników w Dreźnie, Niemcy, sobota, 10 grudnia 2022 r. Niemcy. Policja uwolniła zakładników przetrzymywanych w centrum handlowym

Strzelanina we Włoszech. Co najmniej trzy osoby nie żyją

Jak podaje "Il Reformista", pierwsze zgłoszenia dotyczące zdarzenia miały miejsce ok. godziny 9:30 w niedzielę. "Według doniesień 'Corriere della Sera', kłótnia początkowo rozpoczęła się w pobliskim kondominium, podczas spotkania lokatorów, a następnie przybrała na sile w barze" - czytamy.

"Epizod przemocy, który zakłócił spokój naszego miasta, jest bardzo poważny. Trzy ofiary śmiertelne i inne poważnie ranne w strzelaninie podczas spotkania kondominium. Jestem w kontakcie z prefektem i jutro wezmę udział w pracach Komitetu ds. Porządku i Bezpieczeństwa. Łączę się z rodzinami ofiar" - napisał na Twitterze burmistrz Rzymu Roberto Gualtieri.

Artykuł będzie aktualizowany

CBŚP, zdj. ilustracyjne "Łowcy cieni" zatrzymali Polki podejrzewane o współpracę z włoską mafią

Więcej o: