Katar 2022. Zamieszki po meczu Maroko-Portugalia. Starcia we Francji, Holandii i Belgii

Po sobotniej wygranej Maroka z Portugalią podczas ćwierćfinału mistrzostw świata w Katarze w kilku europejskich państwach doszło do zamieszek. Kibice afrykańskiej drużyny wyszli na ulice między innymi holenderskich miast. W Rotterdamie aresztowano 15 osób.

W Paryżu, Brukseli i kilku holenderskich miastach wybuchły zamieszki po zwycięstwie reprezentacji Maroka nad Portugalią. W sobotę (10 grudnia) w ćwierćfinale mistrzostw świata w Katarze Marokańczycy pokonali Portugalczyków 1 do 0.

Zobacz wideo Czy Arabia Saudyjska będzie czarnym koniem mundialu?

Francja. Starcia kibiców piłki nożnej z policją 

Kibice zwycięskiej drużyny świętowali awans swojej drużyny do półfinału Mistrzostw Świata na Polach Elizejskich w Paryżu. Wkrótce dołączyli do nich kibice francuscy - w drugim ćwierćfinale Francja pokonała Anglię. Świętowanie przerodziło się w zamieszki. Doszło do strać kibiców z francuską policją. Funkcjonariusze użyli gazu łzawiącego. Na nagraniach opublikowanych przez agencję Reuter widać ludzi rozbijających sklepowe witryny.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Eva Kaili Wiceszefowa PE przesłuchiwana. Chodzi o kupowanie wpływów przez Katar

Holandia. Zamieszki po meczu Portugalii z Maroko

Podobne wydarzenia można było obserwować na ulicach holenderskich miastach. Jak podaje portal nu.nl, w Hadze władze miasta wydały nadzwyczajne zarządzenie, nakazujące mieszkańcom podporządkowanie się poleceniom policji pod groźbą aresztu. Marokańscy kibice zgromadzeni w jednej z dzielnic miasta obrzucili policjantów fajerwerkami. Aresztowano cztery osoby. Znacznie więcej osób - 15 - aresztowała policja w Rotterdamie. Niespokojnie było także w Utrechcie i w stolicy kraju Amsterdamie.

Mateusz Morawiecki Morawiecki: nie będzie rządowych środków na premie dla piłkarzy

Belgia. Policjanci aresztowali kilku kibiców

Portal Sky Sport poinformował, że zamieszki po meczu wybuchły także w stolicy Belgii - Brukseli. Na nagraniu opublikowanym przez portal widać, jak policjanci aresztują kilku kibiców. To kolejne zamieszki z udziałem marokańskich kibiców. W trakcie trwających mistrzostw w Katarze po meczach reprezentacji Maroka regularnie dochodziło do starć z policją w Holandii i Belgii.

Więcej o: