Drezno. Zabił własną matkę, a później wziął zakładników. Policja: Napastnik nie żyje

Policja zakończyła akcję prowadzoną w centrum handlowym w Dreźnie. Pewien uzbrojony mężczyzna zabarykadował się w jednym z pomieszczeń galerii, gdzie przetrzymywał dwoje zakładników. Są cali i zdrowi. Napastnik nie żyje.

Deutsche Welle poinformowało w sobotę 10 grudnia koło południa, że w centrum handlowym Dreźnie przeprowadzana jest operacja policji, obiekt został ewakuowany. Pewien uzbrojony mężczyzna wziął grupę osób jako zakładników. Policja apeluje o unikanie centrum miasta.

Bazylika Mariacka w Gdańsku.Niemcy zwracają Polsce tekstylia liturgiczne

Drezno. Policja zatrzymała mężczyznę, który wziął zakładników w centrum handlowym

Jak podał portal mdr.de przed godziną 13, akcja policji została zakończona. Służby podały, że mężczyzna został aresztowany, a dwóch zakładników jest już na wolności - byli nimi kobieta i dziecko. Mieli oni nie odnieść fizycznych obrażeń. Słynny jarmark bożonarodzeniowy Striezelmarkt ma pozostać na razie zamknięty.

Portal br.de dodaje natomiast, że domniemany napastnik nie może zostać na razie przesłuchany w związku z poważnymi obrażeniami. Nie wiadomo, czy mężczyzna sam się zranił, czy został ranny podczas aresztowania.

Aktualizacja: Policja poinformowała, że mężczyzna odpowiedzialny za wzięcie zakładników zmarł z powodu obrażeń odniesionych podczas policyjnej akcji. Według wstępnych ustaleń, mężczyzna działał sam, a jego postępowanie mogło być efektem zaburzeń psychicznych

Premier Węgier Viktor OrbanPendrive w odbycie i haker w MSZ. Jak Węgry wspierają rosyjskich agentów?

Niemcy. Akcja policji w Dreźnie. Uzbrojony mężczyzna wziął zakładników

"Niemiecki dziennik 'Bild' poinformował, że uzbrojony mężczyzna zabił kobietę, a następnie zaatakował lokalną stację radiową i oddał strzały, po czym uciekł do centrum handlowego, gdzie wziął kilku zakładników" - cytuje Agencja Reutera. Agencja próbowała dodzwonić się do rozgłośni, jednak nikt nie podniósł słuchawki. 

Deutsche Welle podaje natomiast, że znalezione wcześniej, w mieszkaniu w dzielnicy Prohlis, ciało 62-letniej kobiety ma należeć do matki 40-latka podejrzewanego o dokonanie aktu terroru.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zamach terrorystyczny, który na zawsze zmienił oblicze świata
Więcej o: