Rosja. Strzelanina między właścicielami kiosków z fajerwerkami na ulicy Jekaterynburga [WIDEO]

W Jekaterynburgu na jednym z osiedli mieszkalnych doszło do strzelaniny między grupami mafijnymi. "Według wstępnych danych w konflikcie uczestniczyło około 10 osób z obu stron" - informują rosyjskie media.

7 grudnia w godzinach porannych w rosyjskim mieście Jekaterynburg (obwód swierdłowski) na ulicy Tatishcheva 77 doszło do strzelaniny. "Po incydencie uczestnicy uciekli, dwóch udało się zatrzymać" - przekazuje URA.RU.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Ruski agent!", "To, co robicie, jest skandalem". Tak wyglądało głosowanie nad uchwałą uznającą Rosję za państwo wspierające terroryzm Sejmie

Rosja. Strzelanina na ulicach Jekaterynburga

Według informacji przekazanych przez szefa służby prasowej Głównej Dyrekcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Obwodu Swierdłowskiego Walerija Goriełycha do strzelaniny doszło między właścicielami kiosków z fajerwerkami. - Dzień wcześniej w tej dzielnicy nielegalnie zainstalowano kiosk do sprzedaży produktów pirotechnicznych. Jednak między właścicielami firmy powstał spór, który przerodził się w strzelaninę - przekazał Goriełych. Brało w niej udział kilkanaście osób ubranych na czarno. - Przyjechała laweta po jeden kiosk, ale jej właściciele stanęli w obronie. Wywiązała się bójka, a potem strzelanina - przekazał jeden ze świadków. Jak się okazało, kiosk znajdował się tam nielegalnie. Nagranie ze zdarzenia zostało zamieszczone w internecie.

Olaf ScholzScholz: Wojna trwa, ale Rosja przestała grozić użyciem broni jądrowej

Rosja. W Jekaterynburgu zatrzymano dwóch uczestników strzelaniny. Jedna osoba trafiła do szpitala

Ataki zostały przeprowadzone z pistoletu gazowego. Siły bezpieczeństwa znalazły na miejscu zdarzenia łuski, naboje, pistolet oraz kastety w zaparkowanych w pobliżu samochodach - przekazuje URA.RU. Dwie osoby zostały zatrzymane, a 19-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Na miejsce przyjechała policja, która przesłuchała naocznych świadków i sprawdziła nagrania z kamer przemysłowych.

Władimir Putin podczas dorocznego spotkania Prezydenckiej Rady ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Praw Człowieka w Moskwie, Rosja, środa, 7 grudnia 2022 r.Władimir Putin nie wystąpił w telewizji na żywo? Zdradził go zegarek

Więcej o: