Rosja. Trzęsienie ziemi w Dagestanie. Odczuli je Gruzini i Azerowie

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6 nawiedziło Dagestan, republikę wchodzącą w skład Federacji Rosyjskiej. Wstrząsy były odczuwalne również w Gruzji i Azerbejdżanie.

Do trzęsienia ziemi doszło w czwartek (8 grudnia) około godziny 9:42 (czasu lokalnego) w Rosji - podała Agencja Reutera. Według Europejskiego Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego miało ono miejsce 41 km pod powierzchnią ziemi w Dagestanie, pięć kilometrów od wsi Gunib. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Trzęsienie ziemi w Chorwacji. Miasto Petrinja zostało zrujnowane

Rosja. Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6 w skali Richtera 

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6 w skali Richtera było wyczuwalne również w Gruzji i Azerbejdżanie. - Trzęsienia były odczuwalne na powierzchni ziemi. Nie otrzymaliśmy żadnych powiadomień o zniszczeniach - przekazano dziennikarzom agencji RIA Novosti.

Nie ma także informacji o ofiarach lub rannych - podaje prokremlowska agencja, powołując się na słowa przedstawiciela rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Dagestanie. Mimo to zajęcia lekcyjne w niektórych szkołach zostały zawieszone - czytamy.

Trzęsienie ziemi w TurcjiTrzęsienie ziemi w Turcji. 35 osób rannych, władze zamykają szkoły

Dagestan - obszar o wysokiej sejsmiczności

Dagestan, a właściwie Republika Dagestanu, jest podmiotem Federacji Rosyjskiej. Znajduje się na skrajnym południu Niziny Wschodnioeuropejskiej i północno-wschodnich zboczach Wielkiego Kaukazu. Graniczy z Kałmucją na północy, Krajem Stawropolskim na północnym zachodzie, Czeczenią i Gruzją na zachodzie i Azerbejdżanem na południu.

W obrębie wysokogórskim rozwija się silnie zdeformowana formacja czarnych łupków dolnej i środkowej jury. Jest to obszar o wysokiej sejsmiczności - podaje portal ecm-zink.ru. W 1830 r. zostało odnotowane trzęsienie ziemi o sile 6,3 w skali Richtera, z kolei 1971 r. - 6,6.

Indonezja: trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,6Trzęsienie ziemi w Indonezji. Ponad 162 osoby nie żyją, a 700 jest rannych