Rosja. Media znów raczą Rosjan propagandowym filmem. "Chłopcy odeszli, ale mężczyźni zostali" [WIDEO]

W nowym propagandowym filmiku rosyjskie media tłumaczą rodakom, "co odróżnia chłopca od prawdziwego mężczyzny". Uderzają w tych, którzy uciekli z Rosji w obawie przed mobilizacją. I próbują dowieść, że to bezduszni psychopaci, co to nawet staruszce nie pomogą.

"Na Telegramie krąży nowe propagandowe wideo wyśmiewające Rosjan, którzy opuścili kraj z powodu mobilizacji" - przekazał na Twitterze Francis Scarr, dziennikarz BBC zajmujący się monitorowaniem propagandy w rosyjskich mediach.

Zobacz wideo To nie propaganda Kremla wyprała Rosjanom mózgi. Sami wypierają fakt inwazji na Ukrainę

Więcej informacji o wojnie w Ukrainie i Rosji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Rosja. Dla mężczyzn mobilizacja, dla chłopców ucieczka. Absurdalne wideo

W zamieszczonym przez Scarra filmiku widzimy młodego eleganckiego Rosjanina, który pakuje walizki do samochodu. Przyglądają mu się dwaj inni mężczyźni, w podobnym wieku. Całej scenie towarzyszy smutna muzyka.

- Nieźle ubrany. Znasz go? - zastanawia się jeden.

- Ostatnio wynajął tu mieszkanie. Spoko facet. Pracuje w banku - odpowiada mu drugi.

Wtedy stojąca w pobliżu sąsiadka pyta tego przy samochodzie, dokąd wyjeżdża.

- Do Gruzji. Na stałe - słyszy w odpowiedzi.

Sąsiadka zwraca się do koleżanki i mówi: - Jeszcze jeden, który wyjeżdża.

- Kilku chłopaków z mojej pracy też wyjechało - przyznaje z żalem druga kobieta.

Wojna w Ukrainie. Skuci rosyjscy rekruci bełkoczą do kompanów: 'Troszkę wypiłem, no i co? [WIDEO]Ukraina. Skuci rosyjscy rekruci bełkoczą: "Troszkę wypiłem, no i co?

Szofer otwiera drzwi przed eleganckim panem. W tym samym momencie do akcji wkracza nowa postać - starsza kobieta, która przewraca się tuż przy samochodzie. Rozsypują jej się owoce. Dwaj mężczyźni natychmiast podrywają się z miejsca i bohatersko biegną na pomoc. A co robi elegancik? Gapi się przez chwilę i niewzruszony wsiada do auta.

- Tak. Chłopcy wyjeżdżają, ale mężczyźni zostali - komentuje sąsiadka.

Prawdziwy "cios" dla widzów następuje w momencie, gdy sąsiedzi pomagają staruszce wstać. Auto "Gruzina"... przejeżdża po owocu. Na tym kończy się ta wstrząsająca produkcja.

"Gorący" chłopak z Rosji. Tak kremlowskie media kpią z kryzysu energetycznego

W listopadzie pisaliśmy o równie ciekawej propagandowej reklamówce, w której kremlowskie media wykorzystały fakt, że w Europie trwa kryzys energetyczny. W filmiku Brytyjka, której mocno dokucza brak prądu i ogrzewania, szuka miłości na portalu randkowym. Już chce odrzucić ogłoszenie pewnego Rosjanina, ale zauważa, że kawaler ma w domu gaz, prąd i ciepło... Więcej w tym artykule:

Propagandowy spot z Rosji o zimie 2023 w EuropieRosjanie chcą ogrzać kobiety z Europy. Propaganda nadal zaskakuje [WIDEO]

Więcej o: