Turcja. Dantejskie sceny w parlamencie. Politycy pobili się podczas debaty dot. budżetu [WIDEO]

We wtorek w tureckim parlamencie wybuchła awantura podczas debaty na temat budżetu. Jeden z polityków, cierpiący na problemy z sercem Huseyin Örs, został uderzony w głowę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie w stanie krytycznym przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Jak przekazał portal BalkanInsight, we wtorek (6 grudnia) w tureckim parlamencie wybuchła awantura. Posłowie prowadzili napiętą debatę na temat budżetu państwa na 2023 roku, gdy doszło do bójki. 

Zobacz wideo W co gra Turcja ws. NATO?

Bójka w tureckim parlamencie. Konieczna była hospitalizacja. Stan jednego z polityków pozostaje krytyczny

"Gdy dziesiątki posłów awanturowało się, Huseyin Örs, prawodawca z młodszej opozycyjnej Dobrej Partii, został uderzony przez posła Zafera Isika z AKP [Partia Sprawiedliwości i Rozwoju, do której należy prezydent Erdogan - red.]" - pisze portal. Örs cierpi na problemy z sercem, ma wszczepiony rozrusznik serca. Dodatkowo jak podał we wtorek 6 grudnia portal euronews.com, powołując się na informacje agencji AF i AFP, stan polityka pogorszył się po uderzeniu w głowę. - W szpitalu przeprowadzono defibrylację serca - powiedziała jedna z parlamentarzystek. BalkanInsight podaje, że stan mężczyzny nadal jest krytyczny. Örs przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Turcja. Atmosfera w tureckiej polityce coraz bardziej napięta 

W sieci pojawiły się nagrania z wtorkowej awantury. - To smutny dzień w imieniu tureckiego Wielkiego Zgromadzenia Narodowego i haniebny dzień dla tych, którzy przeprowadzili atak - skomentował wtorkowe wydarzenia rzecznik ugrupowania Good Party Kursad Zorlu. 

 

Jak podkreśla euronews.com, napięcie w tureckiej polityce wzrasta w związku z zaplanowanymi na czerwiec wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi. 

Więcej o: