Wołodymyr Zełenski wybrany człowiekiem roku 2022 magazynu "TIME": "Wybór oczywisty jak nigdy"

Wołodymyr Zełenski i duch Ukrainy zostają Człowiekiem Roku 2022 magazynu "TIME". Jak czytamy w uzasadnieniu, "tegoroczny wybór był oczywisty jak nigdy".

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski został człowiekiem roku 2022 magazynu "TIME". Ogłaszając wyróżnienie, reakcja gazety podkreśliła, że ukraiński przywódca zmobilizował narody całego świata do zjednoczenia się w obronie wolności.

Zobacz wideo Zełenski dziękuje Polsce po polsku z okazji Święta Niepodległości. "Różnie było między nami, ale jesteśmy krewnymi"

Wołodymyr Zełenski człowiekiem roku "TIME"

"Tegoroczny wybór był tak oczywisty jak nigdy" - napisano w uzasadnieniu przyznania tytułu człowieka roku Wołodymyrowi Zełenskiemu. Redakcja podkreśla, że wyróżnienie dotyczy również ducha narodu ukraińskiego, którym wykazali się zarówno mieszkańcy tego kraju, jak i ludzie z całego świata angażując się w pomoc Ukrainie.

Otrzymując tytuł człowieka roku, Wołodymyr Zełenski trafił na okładkę magazynu. Grafika z jego fotografią przedstawia również postacie ludzi, słoneczniki (symbol Ukrainy) i ukraińskie flagi.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Siergiej ŁawrowŁawrow opowiada o szoku kulturowym, którego doznał w Szwecji: To nieludzkie

"TIME" o wyborze Zełenskiego na człowieka roku 2022: Za udowodnienie, że odwaga może być zaraźliwa

Pisząc o roli Wołodymyra Zełenskiego magazyn "TIME" podkreślił, że w świecie definiowanym przez podziały udało mu się zjednoczyć świat wokół kraju, którego niektórzy mogą nawet nie być w stanie znaleźć na mapie. Redakcja przypomniała też, że po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji odmówił opuszczenia Kijowa, a jego ofensywa informacyjna zmobilizowała niemal cały świat. "Za udowodnienie, że odwaga może być równie zaraźliwa jak strach, za pobudzenie ludzi i narodów do zjednoczenia się w obronie wolności, za przypomnienie światu o kruchości demokracji - i pokoju - Wołodymyr Zełenski i duch Ukrainy zostają Człowiekiem Roku 2022 magazynu 'TIME'" - napisano w uzasadnieniu.

Ukraińscy żołnierze strzelają z francuskiego moździerza moździerzowego MO-120-RT-61 kalibru 120 mm na rosyjskie pozycje na linii frontu w pobliżu Bachmutu, obwód doniecki, Ukraina, wtorek, 6 grudnia 2022 r.Iran jednak przekazał Rosji kolejne drony-kamikadze?

Więcej o: