Korea Północna. 16-latek i 17-latek publicznie rozstrzelani. Sprzedawali filmy z Korei Południowej

Dwóch nastolatków w wieku 16 i 17 lat zostało publicznie straconych w Korei Północnej za oglądanie i rozprzestrzenianie filmów z Korei Południowej. Śmierć poniósł też nastolatek, który zabił swoją macochę.

Do egzekucji doszło w październiku br., jednak dopiero teraz informacja trafiła do zachodnich mediów. Nastolatkowie zostali rozstrzelani przez pluton egzekucyjny na lotnisku w mieście Hyesan, graniczącym z Chinami. Wszystkiemu mieli się przyglądać przerażeni mieszkańcy, aby nie popełniali "złych" czynów.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Patriotyczne niewolnictwo w Korei Północnej

Korea Północna. Dwóch nastolatków zostało rozstrzelanych za dystrybucję filmów z zagranicy

Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że dwóch obywateli Korei Północnej w wieku 16 i 17 lat zostało rozstrzelanych przez pluton egzekucyjny. "Mieszkańcy Hyesan zebrali się grupami na pasie startowym. Władze postawiły nastoletnich uczniów przed publicznością, skazano ich na śmierć i natychmiast rozstrzelano" - przekazał jeden ze świadków, cytowany przez "Daily Mail".

Dwóch nastolatków zostało przyłapanych na sprzedaży nośników z filmami pochodzącymi z Korei Południowej na lokalnym bazarze. Informacje na ich temat przekazał jeden ze szpiegów wykorzystanych przez reżim Korei Północnej. Publiczne egzekucje są rzadkie w tym kraju, ale się zdarzają - są wykorzystywane do zastraszania ludzi, by nie łamali abstrakcyjnych zasad nałożonych przez tamtejszy reżim. Jak podaje jedno ze źródeł, cytowanych przez Daily Mail młodzież jest wysyłana do dyscyplinarnego centrum pracy, jeśli zostanie przyłapana na oglądaniu zagranicznych filmów. Jednak za dystrybucję lub sprzedaż filmów grozi śmierć.

To nieopatrzone zdjęcie dostarczone 27 listopada 2022 r. przez rząd Korei Północnej pokazuje przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una i jego córkę idących na sesję zdjęciową z osobami zaangażowanymi w niedawne wystrzelenie międzykontynentalnego pocisku balistycznego Hwasong-17, w niezidentyfikowanym miejscu w Korei Północnej.Korea Północna. Kim znów pokazał się z córką. Ma być jego następczynią?

Korea Północna. Reżim kontroluje obywateli

W Korei Północnej wszystko, co jest uważane za "zachodnie", jest zabronione przez rządzący tam reżim. Kim Dzong Un postrzega Koreę Południową jako marionetkę w rękach Stanów Zjednoczonych. Jednak mimo ścisłej kontroli, wielu obywateli przemyca do kraju filmy lub muzykę na przenośnych dyskach lub kartach SD. Najczęściej są przewożone przez chińską granicę, a następnie wymieniane między mieszkańcami Korei Północnej. Władze wykorzystują jednak szpiegów do tego, aby przekazywali informacje na temat osób, które korzystają z nośników.

Iran. Egzekucja czterech osób podejrzanych o pracę dla MossaduIran. Egzekucja czterech osób podejrzanych o pracę dla Mossadu

Więcej o: