Indonezja. Nowy kodeks karny zakaże seksu pozamałżeńskiego. Nawet rok więzienia

Parlament Indonezji ma przyjąć nowy kodeks karny - informuje Agencja Reutera. Nowe przepisy zakładają karę roku więzienia za seks pozamałżeński, wprowadzają też zakaz obrażania prezydenta.

Parlament ma przyjąć we wtorek nowy kodeks karny, który będzie karał seks pozamałżeński nawet rocznym więzieniem - podaje Reuters. Nowe prawo wprowadza też zakaz obrażania prezydenta lub instytucji państwowych oraz wyrażania poglądów sprzecznych z ideologią państwową Indonezji.

Przepisy zakazują również wspólnego pożycia między niezamężnymi parami. Eksperci i organizacje społeczeństwa obywatelskiego wskazują, że takie zmiany w kodeksie karnym są "wielkim niepowodzeniem" dla trzeciej co do wielkości demokracji na świecie.

Środowiska biznesowe uważają nawet, że nowe przepisy mogą zaszkodzić wizerunkowi Indonezji jako miejscu wypoczynku i inwestycji. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dżakarta tonie. 10-milionowe miasto zapada się do morza

"Jesteśmy dumni, że mamy kodeks karny, który jest zgodny z indonezyjskimi wartościami"

Wiceminister sprawiedliwości Indonezji Edward Omar Sharif Hiariej powiedział przed kilkoma dniami Agencji Reutera, że "rząd jest dumny, że ma kodeks karny, który jest zgodny z indonezyjskimi wartościami".

Włodzimierz CimoszewiczCimoszewicz wygrał w sądzie z TVP ws. materiału o leśniczówce. "Było warto"

Kodeks ma mieć zastosowanie zarówna dla obywateli Indonezji jak i obcokrajowców. 

Agencja przypomina, że populacja Indonezji składa się głównie z muzułmanów, Hindusów i Chrześcijan. Chociaż większość indonezyjskich muzułmanów praktykuje umiarkowaną wersję islamu, to w ostatnich latach obserwuje się wzrost religijnego konserwatyzmu, który wkradł się do polityki.

Pasażerowie wyproszeni z samolotuDantejskie sceny w samolocie. Zostali wygwizdani i wyrzuceni z pokładu

Więcej o: