"Rosyjskie rakiety wleciały w przestrzeń powietrzną Ukrainy". Alarmy przeciwlotnicze w całym kraju

"Rosyjskie rakiety wleciały w przestrzeń powietrzną Ukrainy" - poinformowała Ukraińska Prawda. Alarmy przeciwlotnicze ogłoszono w całym kraju, poza okupowanym Krymem. Władze apelują, aby mieszkańcy skryli się w schronach.
Zobacz wideo Szrot: Absurdem samym w sobie jest członkostwo Rosji w OBWE

W poniedziałek po południu Rosjanie rozpoczęli kolejny zmasowany atak Ukrainy. Alarmy przeciwlotnicze ogłoszono w całym kraju.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Mieszkaniec trzyma żywność po jej otrzymaniu w mobilnym punkcie pomocy humanitarnej w obwodzie łymańsko-donieckim na Ukrainie, piątek, 2 grudnia 2022 r.Mieszkańcy Mariupola umierają z zimna. Pracownicy ciepłowni zmobilizowani

Kolejny zmasowany atak na Ukrainę

Szef władz obwodu odeskiego Maksym Marczenko poinformował, że Rosjanie rozpoczęli atak rakietowy. "Proszę mieszkańców regionu, aby nie ignorowali alarmu i natychmiast udali się do schronów" - zaapelował.

Również Witalij Kim, gubernator obwodu mikołajowskiego, przekazał, że rosyjskie pociski manewrujące zostały zauważone w powietrzu.

Mer Krzemieńczuka Witalij Małećkyj powiedział z kolei, że możliwe są ataki na obiekty energetyczne. Zaapelował do mieszkańców o zamykanie okien i "utrzymanie" ciepła w domach - przez rosyjskie ataki mogą bowiem nastąpić przerwy w dostawie prądu.

Szef administracji obwodowej w Połtawie Dmytro Łunin przekazał, że w regionie działa obrona powietrzna.

Władimir PutinPutin i "gwałtowne pogorszenie" zdrowia. Przecieki z Kremla

Więcej o: