Putina ubywa - "gwałtowne pogorszenie" zdrowia. Przecieki z Kremla o raku i problemach neurologicznych

Antyputinowski socjolog przedstawił brytyjskim mediom ustalenia na temat zdrowia dyktatora z Rosji. Według jego źródeł na Kremlu Putin w ostatnim czasie zmaga się z "gwałtownym pogorszeniem" stanu zdrowia. Powodem ma być m.in. postępująca choroba Parkinsona. Ponadto Putin mierzy się z nudnościami i brakiem apetytu, co spowodowało spadek wagi o około osiem kilogramów.

Walerij Sołowiej jest antyputinowskim socjologiem, który za krytykę działań Kremla został w Rosji uznany za "agenta zagranicznego". Swoje ostatnie ustalenia na temat zdrowia Władimira Putina przedstawił w komunikacie przesłanym brytyjskim mediom.

Zobacz wideo Borys: Putin chce doprowadzić do wielkiego mrozu na Ukrainie i dewastacji ich gospodarki Wybierz serwis

Zdrowie Władimira Putina - nowe informacje. "Mogę potwierdzić, że zdiagnozowano u niego wczesną fazę choroby Parkinsona"

Były dziekan Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych twierdzi, że głównym schorzeniem, które przysparza najwięcej zmartwień lekarzom Putina jest rak trzustki. Poza tym coraz częstszą bolączką mają być problemy neurologiczne. 

"Mogę potwierdzić, że zdiagnozowano u niego wczesną fazę choroby Parkinsona, ale choroba już postępuje. Ten fakt będzie negowany na wszelkie możliwe sposoby i ukrywany" - napisał Sołowiej w komunikacie cytowanym m.in. przez "The Sun". Słowa te współgrają z doniesieniami zagranicznych wywiadów, m.in. Ukrainy czy Wielkiej Brytanii, które już wcześniej informowały o tym, że Putin ma zmagać się z chorobą Parkinsona. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Putin jest faszerowany wszelkiego rodzaju ciężkimi sterydami i innowacyjnymi zastrzykami, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się, niedawno u niego zdiagnozowanego raka trzustki. To wywołuje nie tylko ból, bo Putin ma też opuchliznę twarzy i inne skutki uboczne - w tym zaniki pamięci. W jego bliskim otoczeniu krążą pogłoski, że oprócz raka trzustki, który stopniowo się rozprzestrzenia, Putin ma również raka prostaty" - napisał Walerij Sołowiej.

Władimira Putina ubywa? Rosyjski dyktator miał stracić osiem kilogramów

Poza tym brytyjskie media cytują też kanał General SVR na Telegramie, który ma być prowadzony przez byłego wojskowego, osobę mającą kontakty w ścisłym otoczeniu rosyjskiego dyktatora. W ostatniej wiadomości można przeczytać, że Putin zmaga się z napadami kaszlu, nudnościami i utratą apetytu - związaną podobno ze specyficznym leczeniem onkologicznym. Prezydent Rosji miał stracić na wadze ponad osiem kilogramów. 

"Otoczenie prezydenta martwi się, że wychudzenie i uporczywy kaszel, który jest zauważalny podczas wystąpień, zostaną uznane przez elity za oznakę szybko pogarszającego się stanu zdrowia przywódcy" - napisał na Telegramie General SVR.

Więcej o: