Trwają przygotowania do koronacji Karola III. Korona św. Edwarda przeniesiona w nieznane miejsce

Choć koronacja Karola III na króla Wielkiej Brytanii została zaplanowana dopiero na przyszły rok, prace organizacyjne ruszyły już pełną parą. W ramach przygotowań do uroczystości korona św. Edwarda została przeniesiona z Tower of London w nieznane miejsce, aby dopasować jej rozmiar do nowego monarchy.
Zobacz wideo Jak będzie wyglądała Wielka Brytania pod panowaniem Karola III?

Ze względu na bezpieczeństwo, przeniesienie korony św. Edwarda z Tower of London, gdzie znajduje się ona na co dzień obok innych insygniów królewskich, utrzymane zostało w tajemnicy. O całej operacji Pałac Buckingham poinformował dopiero po fakcie

W oświadczeniu wyjaśniono jedynie, że chodzi o "prace modyfikacyjne". Brytyjskie media zwracają uwagę, że korona musi zostać nieco powiększona, aby pasowała na głowę nowego monarchy.

Pałac Buckingham nie podał jednak żadnych szczegółów ani nie ujawnił, dokąd została zabrana korona.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Hiszpania. Policja w pobliżu ukraińskiej ambasadyHiszpania. Kto stoi za przesyłkami z bombami? Śledczy o "samotnym wilku"

Ruszyły przygotowania do koronacji Karola III. Kiedy odbędzie się uroczystość? 

Koronacja Karola III na króla Wielkiej Brytanii odbędzie się 6 maja w Opactwie Westminsterskim. Brytyjski tron objął on po śmierci swojej matki królowej Elżbiety II, która panowała przez 70 lat.

W maju koronowana na królową-małżonkę zostanie żona Karola - Camilla. Koronacji dokona arcybiskup Canterbury Justin Welby.

Korona św. Edwarda to prawdziwy skarb. Jest wysadzana rubinami i szafirami 

Korona św. Edwarda - jak podkreśla Associated Press - została wykonana dla Karola II w 1661 roku. Zastąpiła ona oryginał, który miał pochodzić z XI wieku. Korona waży 2,23 kg. Wykonana jest ze złota i wysadzana m.in. rubinami i szafirami.

Władimir Putin w 2008 rokuObalenie Władimira Putina przestało być celem Zachodu

Więcej o: