Wojna w Ukrainie. Nocny atak na Zaporoże. "Uderzyli cholernymi rakietami w obiekty energetyczne"

W nocy Rosjanie przeprowadzili zmasowany atak na Zaporoże. Poinformował o tym sekretarz Rady Miejskiej. "Tym razem okupanci uderzyli swoimi cholernymi rakietami w obiekty infrastruktury przemysłowej i energetycznej miasta" - napisał Anatolij Kurtew.
Zobacz wideo "Ruski agent!", "To, co robicie, jest skandalem". Tak wyglądało głosowanie nad uchwałą uznającą Rosję za państwo wspierające terroryzm Sejmie

O ataku Anatolij Kurtew poinformował w serwisie Telegram. "Nocą podstępny wróg ponownie zaatakował Zaporoże" - napisał sekretarz Rady Miejskiej. "Tym razem okupanci uderzyli swoimi cholernymi rakietami w obiekty infrastruktury przemysłowej i energetycznej miasta. Wiadomo, że siedziba jednego z prywatnych przedsiębiorstw została uszkodzona" - podkreślił.

Jak dodał, nie ma jeszcze informacji na temat rannych i zabitych. "Odpowiednie służby pracują na miejscu" - poinformował Kurtew, zaznaczając, że Rosja to kraj terrorystyczny.

Rano poinformowano również, że Rosjanie ostrzeliwują Krzywy Róg w obwodzie dniepropietrowskim na południowym wschodzie Ukrainy. Szef tamtejszej administracji wojskowej Ołeksandr Wiłkuł napisał w serwisie telegram, że miastem wstrząsnęły silne eksplozje. Zaapelował, by nie udostępniać zdjęć, ani filmów dokumentujących sytuację w Krzywym Rogu w mediach społecznościowych.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Rosjanie wprowadzili godzinę policyjną

Tymczasem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że w jednym z powiatów obwodu chersońskiego Rosjanie wprowadzili godzinę policyjną i zaostrzyli przepisy dotyczące poruszania się mieszkańców. Przez całą dobę zakazane ma być przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, natomiast poruszanie się wewnątrz miast i wiosek jest dozwolone tylko przez kilka godzin w ciągu dnia.

Ponadto siły rosyjskie kontynuują ostrzały rakietowe i artyleryjskie ukraińskich pozycji i osiedli położonych w pobliżu linii frontu. Jednym z głównych celów rosyjskiej artylerii są cywilne osiedla w Chersoniu. Według ukraińskiego sztabu atakami rakietowymi zagrożona jest również infrastruktura krytyczna w całym kraju.

W ciągu ostatnich 24 godzin na zachodzie i południu Ukrainy wojska ukraińskie przeprowadziły w kilku miejscach ataki na pozycje rosyjskie. Z kolei Rosjanie nacierali głównie w okolicach Bachmutu i Awdijiwki w obwodzie donieckim.

Wojska ukraińskie przeprowadziły 18 uderzeń na rosyjskie zgrupowania oraz magazyny sprzętu i broni. Zestrzelony został również jeden helikopter i cztery drony.

Więcej o: