Rosja. Katastrofa myśliwca MiG-31. Załoga katapultowała się

W Kraju Nadmorskim w Rosji doszło do katastrofy myśliwca MiG-31. Załoga katapultowała się. Resort obrony Federacji Rosyjskiej potwierdził, że do katastrofy doszło w trakcie lotu szkoleniowego. Maszyna rozbiła się na odludziu.

"Myśliwiec MiG-31 rozbił się w Kraju Nadmorskim, załoga została katapultowana" - podaje portal gazeta.ru.

Jak przekazano, do katastrofy maszyny doszło podczas planowanego lotu treningowego. W samolocie nie było amunicji.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną katastrofy była awaria techniczna. Agencja TASS informuje, że maszyna rozbiła się w lesie. Na miejsce wysłano ekipy ratownicze.

Zobacz wideo Piecha: Wydaje mi się, że jest czas usiąść jeszcze raz z UE i przedyskutować sprawę wymiaru sprawiedliwości

Wojna w Ukrainie. Raport ukraińskiego sztabu

Ukraiński Sztab Generalny informuje w piątkowym porannym komunikacie o odpartych atakach w rejonie 14 miejscowości w Donbasie. W obwodzie Donieckim Rosjanie tradycyjnie szturmują w kierunku Bachmutu i Awdijiwki. W obwodzie ługańskim zaś szturmy Rosjan, ale też kontrnatarcie Ukraińców odbywa się wokół miasta Swatowe.

Trwają ostrzały artyleryjskie na całej linii frontu. Rosjanie w nocy z ciężkiej artylerii ostrzelali Nikopol w obwodzie Dniepropietrowskim. Na miasto spadło około 40 pocisków. W nocy rosyjskie rakiety spadły także na miasto Zaporoże. Celem były obiekty infrastruktury. Rosyjskie pociski spadły też m.in. na blok mieszkalny w obwodzie charkowskim. Są doniesienia o rannych cywilach.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: