Bear Grylls spotkał się z Wołodymyrem Zełenskim. Podróżnik robi program o przetrwaniu Ukraińców

Rosjanie atakują infrastrukturę krytyczną Ukrainy. Kraj nieustannie walczy z problemami między innymi w dostawie prądu. Brytyjski podróżnik znany z programów dotyczących przetrwania w ekstremalnych warunkach

W czwartek 1 grudnia brytyjski podróżnik, alpinista, były żołnierz i prezenter Bear Grylls poinformował w swoich mediach społecznościowych, że odwiedził Kijów. Grylls znany jest między innymi z programów telewizyjnych "Szkoła przetrwania" czy "Bear Grylls w miejskiej dżungli", w których pokazywał, jak przetrwać w ekstremalnych warunkach. Teraz chce opowiedzieć o codziennych zmaganiach Ukraińców.

Zobacz wideo Czemu Rosjanie atakują infrastrukturę krytyczną w Ukrainie?

Bear Grylls w Kijowie. Podróżnik zapowiada nakręcenie programu o Ukraińcach

"W tym tygodniu miałem zaszczyt podróżować do stolicy Ukrainy, Kijowa, i spędzić czas z prezydentem Zełenskim. To było dla mnie doświadczenie jak żadne inne. W związku z zimą, i atakami na ich infrastrukturę, przetrwanie milionów ludzi to bardzo prawdziwa codzienna walka. Dzięki temu specjalnemu programowi świat zobaczy stronę prezydenta Zełenskiego, która nigdy wcześniej nie była pokazana. Chciałem zapytać, jak on sobie radzi... Dostałem o wiele więcej" - napisał podróżnik na Facebooku.

Na razie nie wiadomo, kiedy program zostanie wyemitowany, ma nastąpić to "już wkrótce". Grylls podziękował także Zełenskiemu za gościnność "w tak trudnym czasie" i życzył mu siły.

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Władimir PutinBrytyjski think-tank: Rosja zakładała inwazję Ukrainy w ciągu 10 dni

Wojna w Ukrainie. W listopadzie Rosjanie wystrzelili ponad 230 rakiet

W minionym miesiącu Rosjanie wystrzelili ponad 230 dalekosiężnych rakiet skierowanych w cywilne cele. Jak powiedział wiceszef Dowództwa Operacyjnego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy generał Ołeksij Hromow, w listopadzie rosyjska armia wystrzeliła 239 rakiet i 80 dronów kamikadze Shahed-136. Głównymi celami były obiekty infrastruktury krytycznej. Ukraiński wojskowy podkreślił, że w ubiegłym miesiącu obrona powietrzna zniszczyła 72 procent rosyjskich rakiet i 80 procent dronów.

Skutki ataków rakietowych na ukraińskie domy, elektrownie i stacje transformatorowe wciąż dają o sobie znać. W sieciach przesyłowych występuje deficyt prądu. Trwają wielogodzinne przerwy w jego dostawach w Kijowie i wielu innych ukraińskich miejscowościach.

Ukraińscy żołnierze ostrzeliwują pozycje rosyjskie w pobliżu Bachmutu, obwód doniecki, Ukraina, niedziela, 20 listopada 2022 r.Ilu żołnierzy straciła Ukraina od początku wojny? Pierwsze oficjalne dane

Więcej o: