Gran Canaria. Do morza wpadł meteoryt, odczuwalne były wstrząsy. Na wyspie wybuchła panika

Meteoryt, tzw. bolid, z hukiem spadł do morza, wywołując panikę wśród mieszkańców Gran Canarii. Jak donosili, na wyspie odczuwalne były wstrząsy.
Zobacz wideo Czy jesteśmy gotowi na uderzenie asteroidy?

Do zdarzenia doszło w środę po południu. Pierwsze informacje, jakie otrzymały służby ratunkowe, dotyczyły "zielono-czerwonego obiektu", który bardzo szybko "przeciął niebo". Zgłaszano również "smugę dymu" na niebie. Następnie osoby przebywające na Gran Canarii usłyszały huk i poczuły wstrząsy.

- Zadrżały szyby w oknach, nawet ściany - mówiły osoby, które zadzwoniły na 112, podaje canarianweekly.com. Po wysłuchaniu zgłoszeń służby i naukowcy wykluczyli hipotezy, że huk spowodował samolot lub że doszło do trzęsienia ziemi.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Niemcy zlekceważyli sprzeciw Polski. Skradziony obraz wystawiony na sprzedaż. 'Decyzja zasługuje na potępienie'Wielka awantura o skradziony w Polsce obraz. Gliński: Niemiecki dom aukcyjny jak paser

Gran Canaria. Do morza wpadł meteoryt, odczuwalne były wstrząsy

Władze Wysp Kanaryjskich wydały oficjalny komunikat w sprawie. "Huk pochodził od kuli ognia, która przecięła niebo nad Wyspami Kanaryjskimi i (...) wywołała potężną falę akustyczną" - czytamy w oświadczeniu cytowanym przez portal.

Naukowcy przekazali już, że najprawdopodobniej był to tzw. bolid, czyli meteor o jasności większej niż Wenus. Jak podkreślają, takie zjawisko można zauważyć raz na kilka, kilkanaście lat.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał - podkreśliły władze. Meteoryt nie spowodował też szkód materialnych.

Wyrzutnia niemieckiego systemu PatriotSzef MSZ Ukrainy o Patriotach: Zaczęliśmy rozmowy z Niemcami

Więcej o: