Finlandia. Wojsko robi test na spostrzegawczość. Ilu snajperów widzisz na zdjęciu?

Fińskie wojsko udostępniło w swoich mediach społecznościowych zdjęcia zakamuflowanych żołnierzy. Czających się w zaroślach i drzewach wojskowych naprawdę trudno dostrzec. Z tego powodu udostępniono także fotografię z zaznaczoną lokalizacją "niewidzialnych" snajperów.

Wojsko Finlandii opublikowało na koncie na Twitterze zdjęcie, na którym żołnierze "giną" w zimowym krajobrazie. Na fotografii wyraźnie widać zaśnieżone drzewa, drogę i rów. Armia zachęca użytkowników, by wskazać, gdzie i ilu snajperów ukrywa się na zdjęciu. 

Finlandia z testem na spostrzegawczość. "Ilu żołnierzy widzisz?"

Zdjęcie, które zostało wykorzystane przez fińskie wojsko do testów na spostrzegawczość, zostało wykonane podczas ćwiczeń wojsk lądowych w Północnej Karelii. Manewry, którym nadano kryptonim Konito 22, rozpoczęły się 25 listopada i potrwają do piątku 2 grudnia. W ćwiczeniach udział bierze około ośmiu tysięcy zawodowych żołnierzy. Poza tym przeszkolonych zostanie ponad dwa tysiące rezerwistów.

W zabawie udział wziął m.in. prezydent Finlandii Sauli Niinistö, który udziela się na poligonie. Polityk sam też nosi biały, nakrapiany mundur polowy fińskich wojsk lądowych. Jak podaje "Iltalehti", prezydent, który pojawił się na ćwiczeniach, nie miga się od zadań, jakie czekają na innych rezerwistów. Niinistö śpi nawet w namiocie i bierze udział w treningu ukrywania się przed wrogiem w terenie.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Ukraińscy żołnierze, Bachmut 24.11. 2022 r.Rosjanie korzystają z broni produkowanej w tym roku. "Zapas się zmniejsza"

Żołnierze mają na sobie maskujące mundury zimowe. Ubrania te nie są całkowicie białe, dzięki czemu idealnie wtapiają się w zaśnieżony krajobraz - który rzadko kiedy jest jednolicie biały. Jeden, dominujący kolor sprawiłby bowiem, że Finowie byliby dobrze widoczni, np. na tle lasu.

Wskazówka co do tego, gdzie znajdują się żołnierze, znajduje się na poniższym zdjęciu. Jak się okazuje, na fotografii można dostrzec czterech wojskowych. 

Pierwszy śnieg (zdjęcie ilustracyjne)W weekend mróz do -10 stopni. Później ocieplenie, śnieżyca i ulewny deszcz

Więcej o: