Ukraina. Rosja korzysta już z rezerw strategicznych i pocisków z 2022 roku. "Zapas się zmniejsza"

Wadym Skibicki, przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, poinformował, że rosyjskie wojska wykorzystują obecnie pociski produkowane w tym roku. Maleją też ich zasoby strategiczne.

Według ustaleń Wadyma Skibickiego, Rosjanie korzystają z pocisków rakietowych ze strategicznych zapasów broni, które powinni pozostawić na wyposażeniu swoich sił zbrojnych. Rosyjskie wojsko używa też pocisków, które zostały wyprodukowane jeszcze w tym roku.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Logika działań dyktatorów, którzy postawili wszystko na jedną kartę jest inna, niż krajów demokratycznych"

Wojna w Ukrainie. Rosja korzysta z rezerw strategicznych

Według wywiadu wojskowego Ukrainy, rosyjskie wojska korzystają z broni wyprodukowanej w sierpniu. - Niektóre rakiety są używane bezpośrednio z linii montażowej. To, ile ich wystarczy, zależy w dużej mierze od produkcji. Tak, spadła w porównaniu z okresem przedwojennym, ale, niestety, dzięki temu, że omija sankcje gospodarcze, Federacja Rosyjska wciąż jest w stanie wyprodukować pewną liczbę pocisków manewrujących i innej broni, która jest używana przeciwko naszemu państwu - przekazał Wadym Skibicki, cytowany przez portal armyinform.com.ua.

Dodał również, że Rosja potrzebuje czasu na kolejny zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. - Zapas pocisków wroga się zmniejsza. Wróg wykorzystuje stare rakiety wyprodukowane w czasach ZSRR, które przed użyciem wymagają przygotowania i odpowiedniej konserwacji. Widzieliśmy dość duży odsetek pocisków manewrujących Kha-22 wysadzanych w powietrze, nie mówiąc już o trafieniu w cele. Tak więc przygotowanie tak starej broni wymaga czasu i pracy - zaznaczył Skibicki.

Irańskie drony Shahed 136, z których Rosja korzysta podczas wojny w UkrainieRosji skończyła się partia dronów z Iranu? Analitycy o dwóch scenariuszach

Wojna w Ukrainie. Rosjanie pozyskują amunicję z Białorusi

Z informacji przekazanych przez Wadyma Skibickiego wynika również, że przez dwa miesiące Rosja eksportowała amunicję artyleryjską z Białorusi, w szczególności pociski 122 m i 152 mm. Rosja ma też negocjować z Iranem w sprawie dostaw rakiet balistycznych. Według Wadyma Skibickiego istnieją projekty umów na dostawy broni między tymi krajami, jednak do tej pory nie odnotowano dostaw pocisków. Rosjanie próbują też pozyskać artylerię rakietową typu Smiercz oraz Uragan od innych krajów.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Zdjęcie ilustracyjneZełenski zwraca się do Muska: Przyjedź i sam zobacz wszystko

Więcej o: