Hiszpania. Eksplozja w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Jedna osoba została ranna

W środę doszło do eksplozji w ambasadzie Ukrainy w Madrycie. Z dotychczasowych doniesień wynika, że miał wybuchnąć ładunek umieszczony w liście. Pracownik placówki został lekko ranny i trafił do szpitala.

Pracownik ukraińskiej ambasady w Madrycie został lekko ranny i trafił do szpitala Nuestra Señora de América.

Z dotychczasowych doniesień wynika, że w kopercie, którą trzymała ta osoba, miał znajdować się materiał wybuchowy. Do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 13.

Zobacz wideo Piecha: Wydaje mi się, że jest czas usiąść jeszcze raz z UE i przedyskutować sprawę wymiaru sprawiedliwości

Hiszpania. Wybuch w ambasadzie Ukrainy w Madrycie

Jak informują lokalne media, policja uruchomiła działania antyterrorystyczne i otoczyła teren, na którym znajduje się ambasada.

Na razie nie wiadomo, kto był nadawcą listu i na kogo ów list został zaadresowany.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

- Minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba polecił wzmocnić bezpieczeństwo wszystkich ukraińskich ambasad. Wezwał również władze hiszpańskie do pilnego zbadania tego ataku - przekazał w środę po południu rzecznik ukraińskiego resortu dyplomacji Oleg Nikołenko.

- Ktokolwiek stoi za eksplozją, nie zdoła zastraszyć ukraińskich dyplomatów i zatrzymać ich codziennej pracy na rzecz wzmacniania Ukrainy i odpierania rosyjskiej agresji - zacytował ministra Nikołenko.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: