Uczepili się płetwy sterowej tankowca i przedostali na Wyspy Kanaryjskie. Płynęli 11 dni

Trzech migrantów uczepionych płetwy sterowej tankowca przedostało się z Nigerii na Wyspy Kanaryjskie - poinformowały hiszpańskie służby. Statek płynął 11 dni. Mężczyźni mieli objawy hipotermii i odwodnienia.
Zobacz wideo Zapomniana granica. "Tu wciąż są ludzie"

Mężczyźni zostali odnalezieni na tankowcu Alithini II pływającego pod maltańską banderą w poniedziałek po południu. Według hiszpańskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa i Ratownictwa Morskiego migranci mieli objawy odwodnienia i hipotermii. Zostali przetransportowani do szpitala. Dwóch z nich już opuściło placówkę.

Jak podaje Associated Press, wszyscy trzej mężczyźni to Nigeryjczycy. Na zdjęciu zrobionym w porcie Las Palmas widać, jak siedzą na płetwie sterownej tankowca pod masywnym kadłubem statku ze stopami zwisającymi zaledwie kilka centymetrów od wody:

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Nie wiadomo, co się stanie z migrantami

- To nie pierwszy i nie ostatni raz. Pasażerowie na gapę nie zawsze mają takie szczęście - podkreślił Txema Santana, dziennikarz i doradca ds. migracji w regionalnym rządzie Wysp Kanaryjskich.

Na razie nie wiadomo, czy migranci będą musieli wrócić do kraju, z którego uciekli.

Według strony internetowej MarineTraffic statek pływający pod banderą Malty opuścił Lagos w Nigerii 17 listopada i przybył do Las Palmas w poniedziałek. Odległość między portami wynosi około 4600 kilometrów.

Więcej o: