Rosja. Eksplozja w kamieniołomie w Czelabińsku. "Zwiększono ilość materiałów wybuchowych"

W kamieniołomie w rosyjskim Czelabińsku doszło do eksplozji - podaje "Kommiersant". "Ze względu na zamarzniętą ziemię zwiększono ilość podłożonych materiałów wybuchowych" - przekazało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.
Zobacz wideo Szrot: Absurdem samym w sobie jest członkostwo Rosji w OBWE

Do eksplozji miało dojść około godz. 17:00 czasu lokalnego. Wówczas mieszkańcy Czelabińska zaczęli udostępniać w mediach społecznościowych informację, że usłyszeli wybuch i zobaczyli dym.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Łotwa rozebrała kładkę na granicy z Białorusią prowadzącą do radzieckiego pomnikaŁotwa rozebrała kładkę na granicy z Białorusią. Prowadziła do radzieckiego pomnika

"Nie ma ofiar, obiekt funkcjonuje normalnie"

Jak podaje "Kommiersant", do zdarzenia doszło na terenie kamieniołomu Starosmolińskiego. "Pracownicy Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych udali się do kamieniołomu przemysłowego, w którym wydobywany jest tłuczeń. Trwa wyjaśnianie sytuacji" - poinformował resort.

Następnie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych przekazało, że podczas przemysłowej produkcji tłucznia doszło do wysadzenia skały. "Ze względu na zamarzniętą ziemię zwiększono ilość podłożonych materiałów wybuchowych. Nie ma ofiar, obiekt funkcjonuje normalnie" - podkreślono w komunikacie.

Prezydent Chin Xi JinpingPutin straszył użyciem broni jądrowej i ucichł. To po krytyce Chin

Więcej o: