USA. 16-latek z Pensylwanii odpowie za morderstwo. Do zbrodni przyznał się w sieci

Joshua Cooper, 16-letni mieszkaniec Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych, został oskarżony o morderstwo, po tym, jak opowiedział, co zrobił na nagraniu zamieszczonym na Instagramie. Chłopak poprosił oglądających o pomoc w pozbyciu się zwłok. Oskarżony trafił do ośrodka młodzieżowego, ale będzie sądzony jak dorosły.

Departament policji w Bensalem w stanie Pensylwania, na wschodzie USA, otrzymał telefon w piątek po południu. Dzwoniąca kobieta opowiedziała o morderstwie i szczegółowo opisała film opublikowany na Instagramie, który dostała od przyjaciela - podaje ABC News.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Leszczyna: Mimo całej sympatii do Jacka Karnowskiego, Tusk jest sprawdzonym premierem

USA. 16-latek z Pensylwanii odpowie za morderstwo. Do zbrodni przyznał się w sieci

Joshua Cooper, który zamieścił swoje nagranie w sieci, stwierdził, że "właśnie kogoś zabił", po czym odwrócił kamerę i pokazał nogi i stopy kogoś pokrytego krwią. Następnie, co podkreśla amerykańska policja, nastolatek poprosił o pomoc w pozbyciu się ciała. 

Funkcjonariusze pojechali do parku przyczep Top of the Ridge w Bensalem, gdzie mieszkał chłopak. Cooper uciekł, ale policja dogoniła go i aresztowała kilkaset metrów dalej.  Policjanci znaleźli w przyczepie ciało dziewczyny, która leżała martwa i zakrwawiona w łazience. Zginęła najprawdopodobniej od rany postrzałowej. Policja nie podaje żadnych szczegółów związanych z tożsamością ofiary, wiadomo jedynie, że była nieletnia. 

16-letni Joshua Cooper jest oskarżony o zabójstwo, posiadanie narzędzi zbrodni i manipulowanie lub fabrykowanie dowodów fizycznych. Za morderstwo pierwszego stopnia w stanie Pensylwania z grozi kara do 20 lat więzienia.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: