Kim Dzong Un z "najbardziej ukochaną córką" na nowych zdjęciach. "Następczyni" [GALERIA]

PPółnocnokoreański przywódca ponownie pokazał się publicznie ze swoją córką. "Najbardziej ukochane" dziecko Kim Dzong Una towarzyszyło ojcu podczas prezentacji pocisku ICBM Hwasong-17.

Córka przywódcy Korei Północnej, Ju Ae, ponownie pokazała się publicznie. Tym razem około 10-letnia dziewczynka towarzyszyła Kim Dzong Unowi na spotkaniu z naukowcami, urzędnikami i innymi osobami zaangażowanymi w testy balistyczne pocisku ICBM Hwasong-17.

Zobacz wideo Tajemnicze „zniknięcie" Kim Dzong Una budzi wiele pytań. Gdzie był dyktator Korei Północnej i czego jeszcze nie wiemy?

Korea Północna. "Najbardziej ukochane" dziecko Kim Dzong Una już drugi raz pokazało się publicznie

Północnokoreańska Agencja Medialna (KCNA) opisała Ju Ae jako "najbardziej ukochane" dziecko Kima. Wiadomo, że dziewczynka ma około 10 lat i jest drugim dzieckiem dyktatora Korei Północnej. Po raz pierwszy Ju Ae pojawiła się u boku ojca w zeszły weekend. Wówczas obserwowała wystrzelenie międzykontynentalnej rakiety balistycznej. 

KCNA udostępniła też zdjęcia, na których widać, jak dziewczynka trzyma ojca za rękę i stoi tuż za nim pozując do oficjalnego zdjęcia. - To z pewnością jest bardzo znacząca prezentacja. Zdjęcie Ju An stojącej u boku ojca, podczas gdy świętowany jest start ICBM, oznacza, że jest to początek pozycjonowania jej jako potencjalnej następczyni - powiedział Ankit Panda, ekspert z Carnegie Endowment for International Peace, cytowany przez stację NBC News.

Jak zauważa ekspert, oba wystąpienia 10-latki mają związek z wydarzeniami dotyczącymi strategicznej broni jądrowej, która ma być najważniejszą bronią w systemie Korei Północnej. - To nie jest przypadkowe - podkreślił Panda.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Korea Północna. Kim Dzong Un obserwował z córką testowe wystrzelenie pociskuKim Dzong Un po raz pierwszy oficjalnie pokazał się z córką [ZDJĘCIA]

Ju Ae urodziła się w 2013 roku. Miała być trzymana na rękach przez legendę NBA

Warto zauważyć, że władze Korei Północnej nie wspominają o pozostałych dzieciach Kim Dzong Una. Narodowa Służba Wywiadowcza Korei Południowej podkreśla, że 10-latka jest wyższa i większa niż inne dziewczynki w jej wieku. Z danych Korei Południowej wynika, że Kim ma mieć troje dzieci, z czego pierworodny był syn urodzony w 2010 roku. Ju Ae miała urodzić się w 2013 roku. Ostatni potomek dyktatora miał przyjść na świat w 2017 roku. 

Pyton zaatakował pięcioletniego chłopca. Wąż wciągnął go do basenuPyton wciągnął 5-latka do basenu. Na pomoc ruszył 76-letni dziadek

Ju Ae ma być dzieckiem, które spotkało się z byłym koszykarzem NBA Dennisem Rodmanem, który udał się do Pjongjangu w 2013 roku. Po tej podróży Rodman mówił w wywiadzie dla "The Guardian", że spędził z Kimem "relaksujący czas nad morzem" i że trzymał na rękach małą córeczkę Kima.

Więcej o: