Wojna w Ukrainie. Rosjanie planują kolejną tajną mobilizację. "Trwają działania przygotowawcze"

Według informacji przekazanych przez Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, w najbliższych tygodniach Rosja przeprowadzi tajną mobilizację. Może do niej dojść zarówno w Rosji, jak i na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy.

27 listopada ukraińskie siły zbrojne, w jednym z codziennych komunikatów dotyczących aktualnej sytuacji w Ukrainie, poinformowały o planowanej przez Rosjan mobilizacji. Według pozyskanych przez Ukrainę informacji, Rosjanie planują działania mobilizacyjne już w grudniu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Borys: Putin chce doprowadzić do wielkiego mrozu na Ukrainie i dewastacji ich gospodarki

Wojna w Ukrainie. Rosja przygotowuje się do kolejnej mobilizacji

W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych ukraińskich sił zbrojnych zapowiedziano, że rosyjska mobilizacja ma się rozpocząć 10 grudnia. Będzie obowiązywała na terenach okupowanych oraz w Rosji. "Według dostępnych informacji, w Federacji Rosyjskiej i na tymczasowo okupowanych terenach Ukrainy trwają działania przygotowawcze do przeprowadzenia od 10 grudnia tego roku kolejnej fali tajnej mobilizacji w szeregi dla rosyjskich sił okupacyjnych" - napisano.

Żołnierz - zdjęcie ilustracyjne"Boję się". CNN opublikowało przechwyconą rozmowę rosyjskich żołnierzy

Wojna w Ukrainie. Rosjanie w dalszym ciągu atakują obiekty cywilne

Według najnowszych informacji przekazanych przez stronę ukraińską, "wróg kontynuuje przegrupowanie wojsk w celu wzmocnienia jednostek w obwodzie donieckim, w kierunkach Łymanu, Awdijiwki i Nowopawliwki. W ciągu ostatniego dnia jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy odpierały ataki okupantów w obwodzie ługańskim oraz w obwodzie donieckim".

Rosjanie przeprowadzili też dwa ataki rakietowe na obiekty cywilne w Dnieprze w środkowo-wschodniej Ukrainie oraz 38 ostrzałów artyleryjskich przeciwko stacjom wojskowym i obiektom cywilnym, w szczególności w mieście Chersoń. "W rejonie wioski Stelmachiwka w obwodzie ługańskim rosyjscy okupanci używali ciężkich systemów miotaczy ognia TOS-1A". Przekazano również, że "w ciągu minionego dnia ukraińskie wyrzutnie rakiet i artylerie trafiły w dwa punkty kontrolne, 11 obszarów koncentracji personelu wroga, broni i sprzętu wojskowego" - podają ukraińskie siły zbrojne. Łączne straty bojowe Rosjan od początku wojny do 27 listopada wyniosły m.in. około 87 310 osób czy 5 290 czołgów. "Rosyjski wróg poniósł największe straty (ostatniego dnia) w kierunkach miast Bachmut, Łyman i Awdijiwka w obwodzie donieckim.

Władimir Putin (zdjęcie ilustracyjne)Mobilizacja w Rosji trwa. "Wygadał się" sąd wojskowy

Więcej o: