Rosja. Kadyrow i Putin na dyktatorskim selfie. "Jak jedna, wielka i przyjazna rodzina" [ZDJĘCIE]

Przywódca Czeczenii udostępnił na Telegramie zdjęcie ze spotkania z Władimirem Putinem. Kadyrow przekazał, że głównym tematem rozmów była "specjalna operacja wojskowa", czyli wojna w Ukrainie oraz udział "czeczeńskich jednostek" w tym konflikcie.

Ramzan Kadyrow udostępnił w piątek 25 listopada zdjęcie ze spotkania z Władimirem Putinem. Na fotografii widać roześmianego przywódcę Czeczenii i równie uradowanego dyktatora Rosji.

Zobacz wideo Czy rozważano wprowadzenie stanu wyjątkowego na terenie Polski w związku z wydarzeniami w Przewodowie?

Rosja. Ramzan Kadyrow spotkał się z Władimirem Putinem. Rozmawiali o wojnie w Ukrainie

"Na spotkaniu z Naczelnym Wodzem (Putinem - red.) rozmawialiśmy o udziale jednostek czeczeńskich w Ukrainie. Poinformowałem o udanym obsadzaniu w Republice Czeczeńskiej nowych jednostek Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej i Gwardii Narodowej Rosji bojownikami, którzy mają już doświadczenie w działaniach wojennych" - przekazał Kadyrow, dołączając selfie z Putinem.

Przywódca Czeczenii po raz kolejny wykazał więc gotowość wysłania swoich "bojowników" na front w Ukrainie. Warto dodać, że tzw. kadyrowcy są nazywani prześmiewczo "TikTokowym wojskiem", ponieważ żołnierze ci trzymają się głównie z dala od walk, co nie przeszkadza im rejestrować swoich "osiągnięć" w mediach społecznościowych - np. ze strzelania do drzew lub niewidzialnego pociągu. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Ramzan KadyrowKadyrow grozi prezydentowi Ukrainy. "Uciekaj, Zełenski, uciekaj"

"Podczas rozmowy Władimir Władimirowicz zwrócił uwagę na wielki wkład naszego regionu i szczególne osiągnięcia naszych żołnierzy na linii frontu - ich ducha walki i doświadczenie, rekrutację i szkolenie oddziałów ochotniczych. Naczelny Wódz podkreślił, że dzisiejsza Rosja jest krajem zżytych patriotów, który radzi sobie z atakami Zachodu jak jedna, wielka i przyjazna rodzina" - pisał dalej w propagandowym stylu.  "Władimir Władimirowicz podziękował naszym chłopakom za poświęcenie, patriotyzm i wysokie wyniki na froncie. Ani przez sekundę nie wątpię, że Rosja pod przewodnictwem naszego silnego prezydenta wygra tę walkę" - napisał Ramzan Kadyrow.

Na zdjęciu w oczy rzuca się stół, który oddziela dyktatorów. Władimir Putin jest znany z tego, że w indywidualnych rozmowach stara się zachować dystans. 

Wojna w Ukrainie / zdjęcie ilustracyjneAmerykańska baza w Polsce. "Potrzebna do naprawy sprzętu dla Ukrainy"

Więcej o: