Brazylia. Nastolatek wszedł z bronią do dwóch szkół. Służby informują o zabitych i rannych

Co najmniej trzy osoby nie żyją, a 11 jest rannych po ataku, do którego doszło w Brazylii w niewielkim mieście Aracruz. W piątek około godz. 10 czasu lokalnego uzbrojony mężczyzna wdarł się do dwóch szkół.

Jak informują lokalne służby, na które powołuje się Reuters, do ataku doszło w niewielkiej miejscowości Aracruz w stanie Espirito Santo w piątek 25 listopada w godzinach porannych (ok. 10 czasu lokalnego). Do dwóch szkół - państwowej podstawówki i prywatnej szkoły średniej - wdarł się uzbrojony nastolatek w militarnym stroju.

Brazylia. Nastolatek wdarł się do dwóch szkół i zaczął strzelać

Początkowo podejrzewano, że napastnik jest uczniem jednej ze szkół, jednak dotychczas nie zostało to potwierdzone. Na nagraniach zamieszczonych w mediach społecznościowych widać, jak wbiega do jednej z placówek, a następnie przemierza jej korytarze z bronią i oddaje strzały.

Jak informuje Yahoo Notícias, służby przekazały, że sprawca zaczął strzelać, gdy tylko wszedł do szkoły podstawowej. Następnie wdarł się do pokoju nauczycielskiego i ponownie strzelił, zabijając dwóch nauczycieli. Później miał udać się do prywatnej szkoły Centro Educacional Praia de Coqueiral, gdzie zabił ucznia. Tożsamość ofiar nie została ujawniona.

Zobacz wideo Łatwiejszy dostęp do broni? Bielan: Partia Republikańska popierała projekty PiS. Liczymy na wzajemność

W ataku zginęły łącznie co najmniej trzy osoby, a jedenaście innych zostało rannych. Jednego z poszkodowanych trzeba było przewieźć helikopterem do szpitala.

Napastnik uciekł z miejsca zbrodni samochodem, ale mundurowym już udało się go schwytać. "W oświadczeniu Federalna Policja Drogowa (PRF) potwierdziła aresztowanie strzelca w Aracruz około godziny 14:10 czasu lokalnego" - informuje Yahoo Notícias.

Brazylia. Prezydent-elekt o strzelaninach w dwóch szkołach: Absurdalna tragedia

Swój smutek w związku z atakiem wyraził prezydent-elekt Brazylii, Luiz Inácio Lula da Silva. We wpisie na Twitterze pisze o "absurdalnej tragedii".

"Ze smutkiem dowiedziałem się o ataku na szkoły w Aracruz, w Espírito Santo. Wyrażam solidarność z rodzinami ofiar tej absurdalnej tragedii oraz moje wsparcie dla gubernatora @Casagrande_ES [Renato Casagrande - red.] w śledztwie i wsparciu dla społeczności dwóch szkół, których to dotknęło" - czytamy w poście zamieszczonym przez Lulę. Przypomnijmy, ma on przejąć urząd od Jaira Bolsonaro już 1 stycznia 2023 roku.

Więcej o: