Nie tylko Putin ma problemy ze zdrowiem? Wyciekło nagranie z Łukaszenką. "Z trudem się porusza"

Alaksandr Łukaszenka w środę odwiedził stolicę Armenii, gdzie spotkał się z przywódcami państw należących do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym. Uwadze analityków nie umknęło, że białoruski dyktator miał problemy z zejściem po schodach dostawionych do samolotu. Spekulują, że ma on problemy z nogami.

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka w środę 23 listopada spotkał się z kilkoma przywódcami państw posowieckich w Erywaniu. Spotkanie w stolicy Armenii miało dotyczyć "problemów bezpieczeństwa międzynarodowego i rezultatów działań OUBZ [Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym - sojusz wojskowy, do którego należą m.in. Białoruś, Rosja, Armenia, Kazachstan czy Tadżykistan - red.] pomiędzy kolejnymi sesjami" - dowiadujemy się z oficjalnej strony białoruskiego prezydenta. W sieci pojawiło się wideo z przyjazdu dyktatora do Armenii i wzbudziło zainteresowanie niektórych analityków. 

Zobacz wideo Borys: Putin chce doprowadzić do wielkiego mrozu na Ukrainie i dewastacji ich gospodarki

Łukaszenka ma problemy ze zdrowiem? Miał problem z zejściem ze schodów 

Uwagę na wideo zwrócił analityk polityczny i bloger Dmitrij Bołkuniec. Jak zauważył, Łukaszenka miał wyraźny problem z zejściem ze schodów dostawionych do samolotu. Powoli pokonywał po jednym schodku, podtrzymując się jednocześnie balustrady. 

"Łukaszenka z trudem porusza się po schodach. Ma problemy z nogami i według niektórych doniesień cukrzycę" - napisał pod opublikowanym filmem na Twitterze. 

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Warto zauważyć, że fragment, który został opublikowany w mediach społecznościowych, nie pojawił się w relacji z wizyty na oficjalnej stronie prezydenta. Na wideo widzimy Łukaszenkę w drzwiach samolotu, po czym znika, ustępując miejsca kilkusekundowej przebitce na mundur, w kolejnej scenie dyktator jest już na płycie lotniska. Nie pokazano jego problemów z chodzeniem. Zdecydowanie częściej udostępniane są nagrania, na których Łukaszenka na przykład dziarsko rąbie drewno, co miałoby zaprzeczać jego problemom z nogami. 

To nie pierwsze doniesienia na temat zdrowia Alaksandra Łukaszenki. W lipcu zeszłego roku został on wywieziony z muzycznego festiwalu w Witebsku, bo miał "źle się poczuć". Spekulowano wówczas, że podskoczyło mu ciśnienie z powodu upału, inni dopatrywali się natomiast poważniejszych problemów ze zdrowiem. - Z naszych informacji, z wewnętrznych kręgów władzy wiemy, że rzeczywiście ma cukrzycę i sytuacja się pogorszyła mówił wówczas białoruski opozycjonista Paweł Łatuszka, zaznaczając jednocześnie, że informacje o pogarszającym się zdrowiu Łukaszenki to jedynie spekulacje, cytowała rp.pl

Problemy ze zdrowiem Władimira Putina 

Wiele doniesień na temat złego stanu zdrowia pojawia się również na temat Władimira Putina. Na początku listopada brytyjskie tabloidy przekazywały, że rosyjski dyktator ma być "regularnie faszerowany sterydami". "Mogę potwierdzić, że zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona we wczesnym stadium, która już postępuje. Faktowi temu będzie się przeczyć w każdy możliwy sposób i zostanie on ukryty" - przekazano w przytoczonej przez "Daily Mail" treści maila, który miał wyciec z Kremla. Wspomniano też o rozprzestrzeniającym się raku trzustki czy prostaty. Nie wyklucza się, że część tych doniesień może być próbą celowej dezinformacji. Więcej na temat zdrowia Putina pisaliśmy tutaj:

Więcej o: