Wojna w Ukrainie. Rosjanie używają coraz starszych rakiet i granatów. "Co będzie dalej? Widły?"

Legion "Wolność Rosji" informuje, że rosyjskie wojsko podczas trwającej wojny w Ukrainie używa coraz starszych rakiet i granatów. "Co będzie dalej? Armata carska i żołnierze z widłami i arkebuzami?" - drwią żołnierze.

Członkowie Legionu "Wolność Rosji", którzy walczą po stronie Ukrainy, przekazali na Telegramie, że niedaleko zajmowanych przez siebie pozycji znaleźli pozostałości po rosyjskiej rakiecie. Okazuje się, że najeźdźcy wykorzystują amunicję z lat 70., a nawet 60.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Borys: Putin chce doprowadzić do wielkiego mrozu na Ukrainie i dewastacji ich gospodarki

Wojna w Ukrainie. Rosjanie używają coraz starszej broni

Żołnierze Legionu opublikowali zdjęcia przedstawiające resztki rosyjskiej amunicji. "Są to pozostałości po rakiecie Luna-M, która została opracowana w latach 60. Ma ona dopuszczalne odchylenie od celu do 700 metrów! Wcześniej na naszych stanowiskach używano broni z lat 70., teraz jeszcze starszej. Co będzie dalej? Armata carska i żołnierze z widłami i arkebuzami?" - napisali członkowie Legionu "Wolność Rosji". "Starożytna broń, brak sprzętu, nieprzeszkoleni i niezmotywowani żołnierze to realia niesławnej armii Putina" - dodano we wpisie.

Udokumentowano również, że "przeciwnik zaczął używać radzieckich granatów chemicznych K-51, wyprodukowanych w latach 70., przeciwko wysuniętym pozycjom w Majorsku (obwód doniecki - red.)". "Użycie broni chemicznej świadczy o bezradności, braku profesjonalizmu armii kremlowskiej" - dodali żołnierze. Zwrócono też uwagę, że Rosjanie mogą być już zmuszeni do używania starej, sowieckiej broni z powodu braku innej amunicji.

Wojna w Ukrainie. Legion "Wolność Rosji" walczy po stronie ukraińskiej

Legion "Wolność Rosji" został utworzony w kwietniu 2022 roku i działa jako formacja paramilitarna. Jak przekazywało ukraińskie wojsko, w jego skład wchodzą rosyjscy jeńcy lub dezerterzy, którzy chcieli walczyć po stronie Ukrainy. Teraz wspierają Siły Zbrojne Ukrainy w walce z Rosją.

Więcej o: